Jogsértéseket tárt fel a D.A.S Jogvédelmi Biztosítónál az MNB
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 10 millió forint bírságot szabott ki a D.A.S Jogvédelmi Biztosítóra, egyebek mellett egyes szerződési feltételeinek hiányosságai, a belső ellenőrzés fogyatékosságai, a számviteli vezető befektetési területhez való kapcsolódása, illetve az informatikai és a kárrendezési tevékenység problémái miatt.
A vizsgálatmegállapította, hogy a D.A.S Biztosító belső ellenőrzésének nincs elegendő erőforrása feladatainak elvégzéséhez. Jogsértőnek minősült, hogy a számviteli rendért felelős vezető nem független a biztosító befektetési területétől, az igazgatósági és felügyelő bizottsági ülések jegyzőkönyveiből pedig egyes esetekben a meghozott döntésekkel kapcsolatos lényegi információk hiányoztak.
A társaság nem biztosította az informatikai infrastruktúra teljeskörű, naprakész nyilvántartását, és hiányoztak a rendszeres informatikai tárgyú belső ellenőrzések is. A biztosító kárrendezési tevékenysége során időnként nem a valós kárbejelentési napot rögzítette nyilvántartásában.
Az MNB megállapította, hogy a biztosító egyes szerződéses feltételeiben csak egyéves elévülési időt határozott meg, illetve nem világosan rögzítette az első biztosítási díj és a kockázatviselés kezdetét. A vizsgált biztosítási feltételekben az ügyfelek számára nem volt egyértelmű a szolgáltatás teljesítésének határideje sem.
Fogyasztóvédelmi szempontból jogsértőnek minősült, hogy a társaság több alkalommal nem vett fel jegyzőkönyvet ügyfelei telefonos panaszairól, és azokat nem válaszolta meg határidőben. Egy esetben nem rögzítette maradéktalanul a fogyasztó által telefonon előterjesztett kifogásokat, és elmulasztotta a panasz teljeskörű kivizsgálását, megválaszolását. A biztosító a panasznyilvántartásban nem tüntetett fel továbbá egyes, panasznak minősülő fogyasztói megkereséseket.
A jogsértések miatt szabott ki az MNB 9 millió forint felügyeleti és 1 millió forint fogyasztóvédelmi bírságot a biztosítóra. Enyhítő körülménynek minősült, hogy a biztosító számos esetben jelezte korrekciós intézkedéseit vagy azok tervét a feltárt hiányosságok kapcsán - közölte az MNB.
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV Zrt.-nél, az idén összesen 9,2 százalékkal emelkednek a bérek a társaságnál - közölte a cég szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13... Teljes cikk
A magyar tulajdonú B+N Csoport a 8. helyen végzett a világ legnagyobb takarítórobot-flottákat üzemeltető vállalatai között a FieldBots Radar 2025... Teljes cikk
- HR-esek figyelem: a bértranszparencia új szabályai versenyjogi csapdákat rejtenek 4 hónapja
- Állásinterjú után csend? Ezért akár milliós bírság is járhat 6 hónapja
- Ezeket a munkajogi hibákat nem engedheted meg magadnak! 9 hónapja
- Czomba Sándor elmondta, mire fordít kiemelt figyelmet a munkavédelmi hatóság 11 hónapja
- Fürdőszobába zárkózott a kém: szaftos botrány rázta fel a HR-tech világot 11 hónapja
- Gyorsan, sokat: újgenerációs igények a képzés-fejlesztésben 13 hónapja
- Vezetőváltás az Európai Utazási Biztosítónál 13 hónapja
- Fenntarthatóság és jóllét kéz a kézben - beneFit Prize interjúsorozatunk következő részében Pécsi Judittal, az UNION Biztosító HR vezetőjével beszélgettünk 1 éve
- Akár öt munkanapon belül állásajánlatot adunk: Turmezey Luca 1 éve
- Ön tudja, hogy kinek hasznos a tengelysúlymérő platform? 2 éve
- Túl kevés a hatósági munkaügyi ellenőrzés? 2 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig