Kevesebb rendezőre, több filmipari szakemberre lesz szükség
Az eddigi években rendszertelenül indultak a filmes szakok a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, mondhatni, évtizedes rend változik most meg - cikkezi a Napi Gazdaság.
A változásokat többéves előkészítés, külföldi, főleg európai képzések széles körű és alapos felmérése előzte meg. Az új, tematikus oktatás lényege, hogy az első, önismereti félévet követően a hallgatók egy-egy féléven keresztül ismerkednek majd a hagyományos filmes műfajok, a dokumentumfilmezés, a kisfilmkészítés műfaji sajátosságaival, létrehozásuk folyamatával. Ezek után televíziós és egyéb, új platformokra készülő műsortartalmak létrehozását összesen három féléven keresztül tanulják - az egyetem oktatóinak álláspontja szerint ugyanis dinamikus fejlődésének köszönhetően ez a szektor képes a legtöbb diplomás szakembert foglalkoztatni.
Az intézmény gondol a "kimenőpiacra" is, azaz lehetőleg annyi szakembert képeznek majd, amennyit a magyar filmszakma igényel - tehát azt, hogy milyen időközönként indulnak ezek az osztályok, a piaci viszonyok határozzák majd meg. Bárdos András rektorhelyettes, a film- és televízió főtanszak vezetője szerint fel lehet tételezni, hogy kevesebb magyar filmrendezőre lesz majd szükség öt év múlva, de az biztos, hogy filmipari szakemberből több kell.
Népszabadság