Nem a képesség hiányzik, hanem az esély - így segít munkához a KézenFogva Alapítvány
A fogyatékosság nemcsak egyéni probléma, hanem társadalmi felelősség - mondta Pordán Ákos, a KézenFogva Alapítvány ügyvezető igazgatója szerdán az eselyunk.hu oldalon megjelent interjújában.
Az ügyvezető igazgató elmondta: a KézenFogva Alapítvány 1993 óta dolgozik azért, hogy a fogyatékossággal élő emberek méltósággal és önállósággal élhessenek egy befogadó társadalomban.
Fő céljuk, hogy a fogyatékossággal élő emberek - különösen az értelmi fogyatékossággal élő és halmozottan sérült személyek - ne legyenek láthatatlanok, hanem teljes jogú tagjai lehessenek a közösségnek - tette hozzá.
Az alapítvány képzéseket, tréningeket szervez, amelyek segítik a készségek fejlesztését; a munkavállalás során segít az álláskeresésben, felkészít az állásinterjúkra, mentorálja a munkába állást és támogatja a munkáltatókat az akadálymentesítésben.
Az önálló életvitelhez támogatott lakhatási programokat működtetnek, valamint családterápiás és tanácsadási szolgáltatásokat nyújtanak - mondta Pordán Ákos.
A szakembereknek akkreditált továbbképzések, érzékenyítő tréningek, módszertani támogatás és nemzetközi tapasztalatcsere-programok nyújtanak segítséget.
Kérdésre elmondta azt is, hogy a társadalmi előítéletek ellen érzékenyítő kampányokkal (például iskolai programok, médiamegjelenések), nyilvános eseményekkel és partnerségekkel küzdenek. Az alapítvány szoros kapcsolatban áll állami és önkormányzati szervezetekkel, vállalatokkal, egyetemekkel és más civil szervezetekkel. Az ügyvezető szerint a kormányával való együttműködésük konstruktív és támogatott: több közös program, pályázat és szakmai egyeztetés valósult már meg az elmúlt években.
Emellett olyan partnereik vannak, mint a Civil Érdekvédelmi Hálózat Egyesület vagy az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar, amelyekkel közösen dolgoznak díjak, képzések és módszertani fejlesztések megvalósításán - tette hozzá.
"A legfontosabb üzenetük, hogy a fogyatékosság nemcsak egyéni probléma, hanem társadalmi felelősség. A valódi akadályokat gyakran a környezet és az előítéletek jelentik, ezeket kell lebontani az egyén és a társadalom interakciójában ahhoz, hogy mindenki méltó életet élhessen" - fogalmazott az interjúban Pordán Ákos.
Ez a cég egy év alatt megduplázta megváltozott munkaképességű munkavállalóinak számát
- olvassa el korábbi cikkünk!
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A mostani tanévben 33 millió forinttal 150 gyermek digitális felzárkóztatását és pályaorientációját támogatja az E.ON Hungária Csoport az... Teljes cikk
A fenntarthatósági kötelezettségek teljesítésének elhalasztása lehetőséget teremt a cégek számára az ESG folyamatok kialakításának... Teljes cikk
Az Európai Unió fenntarthatósági (ESG) célkitűzései kiemelt prioritások voltak az utóbbi években. A fenntarthatóságot érintő szabályozások... Teljes cikk
- Nők, külföldiek, fogyatékossággal élők - kiderült, milyen mélyek a szakadékok az uniós munkaerőpiacon 1 hónapja
- Táppénz ideje alatt vállalhatok alkalmi munkát? 2 hónapja
- Hogyan kérhetek szakvéleményt pszichés állapotomról, ha nem tudok kórházba befeküdni? 3 hónapja
- Miért csökkent az ellátásom, ha az állapotom romlott? 3 hónapja
- MEOSZ: a fogyatékossággal élő gyereket nevelő nők is részesüljenek szja-mentességben! 4 hónapja
- Nem kapnak állami támogatást a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatására Csepelen 5 hónapja
- Megváltozott munkaképességű munkavállalók a Viapannál: érték és elkötelezettség 7 hónapja
- Látás problémával lehet fogyatékossági ellátást kapni? 7 hónapja
- Támogatott lakhatási férőhelyek létesülnek Budapesten 7 hónapja
- Miért nem jár a megváltozott munkaképességű munkavállalóknak munkaközi szünet? 7 hónapja
- Milyen betegségekre érdemes elindítani a leszázalékolást? 7 hónapja