Kirúgták a takarítókat, hogy közmunkásokat vegyenek fel helyettük
A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóságon kirúgták az összes takarítót, hogy a helyükre jóval olcsóbb közmunkásokat vegyenek fel - tudta meg az Origo. Az ombudsman szerint törvénysértő ez az eljárás.
A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóságon 2012. március elsejétől - csoportos létszámleépítés keretében - az összes takarítót elbocsátották, helyettük ugyanabban a munkakörben közfoglalkoztatottakat alkalmaztak - állt az ombudsmannak küldött egyik panaszbeadványban. Az alapjogi biztos vizsgálata feltárta, hogy az igazgatóság Budapest Főváros Kormányhivatala Munkaügyi Központjától közfoglalkoztatási program támogatását kérte 22 közfoglalkoztatott alkalmazására 8 órás munkaidőben, takarítóként, udvari munkásként. Miután megkötötték az erről szóló hatósági szerződést, elbocsátottak 19 határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyban álló takarítót.
Origo
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- Újabb cég rúg ki több száz embert az AI miatt 3 hete
- Immár hivatalos, hogy 16 000 munkahelyet szüntet meg az Amazon 3 hete
- Újabb leépítési hullám az Amazonnál – Ezreket küldhetnek el 4 hete
- Leépítés jöhet a győri Audinál, őket érintheti 1 hónapja
- Így veszik át a robotok a takarítást: magyar fejlesztés a munkaerőhiány ellen 1 hónapja
- 200 ezer banki dolgozó veszítheti el a munkáját az AI miatt Európában 2 hónapja
- Ez a 10 szakma adja a leépítések ötödét – sokan nem számítanak rá 2 hónapja
- Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek 2 hónapja
- Észrevétlen fordulat: az AI ismét munkát ad a pályakezdőknek 2 hónapja
- Kollektív elbocsátást jelentett be az egyik legnagyobb román autóipari cég 2 hónapja
- Takarító 2 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben