Ma nem jár szerencsével, ha Lufthansával repülne Münchenbe
Hatvan járatot töröltek egyes Lufthansa-pilóták sztrájkja miatt a müncheni repülőtéren szerdán – derül ki a repülőtér járatinformációiból.
A Lufthansa a menetrend szerint szerdán öt járatot indít Budapestre Münchenből, közülük kettőt – a 12.20-kor, illetve a 23.05-kor landolót – töröltek.
A Lufthansa csoport 5400 pilótáját tömörítő szakszervezet legutóbb múlt pénteken hirdetett sztrájkot, akkor a Frankfurtból induló rövid távú mintegy kétszáz járat nem szállt fel, korábban pedig a Lufthansa leányvállalatánál, a diszkont formában működő Germanwingsnél sztrájkoltak a pilóták.
A szakszervezet azt szeretné elérni, hogy az újonnan felvett pilótákra is érvényes legyen a már alkalmazásban lévőkre vonatkozó korai nyugdíj kedvezmény, de a Lufthansa költségcsökkentési programjának végrehajtása miatt nem akarja megadni a kedvezményt.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk
A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk
Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk
- Sztrájk miatt szinte a teljes élet leáll ma ebben az országban 1 hónapja
- Sztrájkmenetrendet hirdetett meg a pécsi buszvállalat 1 hónapja
- Olyanok vagyunk, mint egy karmester: vezényeljük hazánk légiforgalmát 1 hónapja
- Véget ért a szerbiai ügyvédek sztrájkja 1 hónapja
- 43 halott után léptek a mozdonyvezetők: országos sztrájk jön a spanyol vasúton 3 hónapja
- Sztrájk és káosz a világ leghíresebb múzeumában 4 hónapja
- Pilótaválság a láthatáron: a légitársaságok munkaerőhiánya új szintre lépett 6 hónapja
- "Ez már modern rabszolgaság" - általános sztrájk a 13 órás munkanap ellen 6 hónapja
- Több ezer munkavállalóját rúgja ki Európa legnagyobb légitársasága 7 hónapja
- Zajlanak a tárgyalások a munkavállalókkal a kukássztrájk után 7 hónapja
- Sztrájkolnak a kukások Budapesten 7 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?