Megvan az új gigaszakszervezet neve
Magyar Szakszervezeti Szövetség néven egyesül az Autonómok, az MSZOSZ és a SZEF pénteken. A vezetők személye még nem dőlt el.
A három érdekképviseleti szövetség idén május elsején jelentette be, hogy a munkavállalók érdekvédelmének fejlesztését szolgáló egységes szakszervezeti konföderációt alakítanak.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség mintegy 250 ezer tagot tömörít majd.
Az MTI információi szerint mindhárom konföderáció megtette a javaslatát egy elnökre és két alelnökre, és a pénteki alapító kongresszuson döntenek a vezetők személyéről, illetve az elnökségi tagokról is. Mindhárom szervezet 6-6 elnökségi tagot delegál majd.
Székely Tamás, az ASZSZ elnöke - aki az elnöki posztra is aspirált - szerdán az MTI érdeklődésére elmondta, hogy elvállalta az egyik alelnöki posztra szóló jelölést. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a pénteki alapító kongresszuson döntenek a küldöttek az elnökről és az alelnökökről.
Varga László, SZEF elnöke az eddigi információk szerint nem aspirált az új konföderáció vezetésére, így ő lehet a másik alelnök-jelölt, vagyis Pataky Pétert, az MSZOSZ elnökét jelölhetik az új szövetség élére.
Varga László még októberben azt mondta az MTI-nek az elnök személyéről: "normális működés esetén" nem aspiráció kérdése, hogy ki lesz az elnök, hanem konszenzus eredménye kell hogy legyen. Nem a vezető a lényeg, hanem hogy a megújuló szervezet eredményesen képviselje a munkavállalók érdekeit.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Százötven embert érinthet az intézkedés. Teljes cikk
Sokan félreértik az Otthon Start hitel egyik kulcsfontosságú feltételét, ami bizonytalanságot okozhat a leendő igénylők körében. Teljes cikk
Az szja-bevallási határidő 2025. május 20-a, de akinek visszajár adó, annak érdemes minél előbb elfogadni a tervezetét vagy kiegészítve beküldeni... Teljes cikk
- Hiába az AI-láz: a magyar vállalatok 77%-a még semmit nem lát a megtérülésből 1 hónapja
- Turbulens piac: stabilabb, hatékonyabb működést eredményezhet a kiszervezés 2 hónapja
- Újraválasztotta elnökét a Felnőttképzők Szövetsége 2 hónapja
- Új vezérigazgató a a Magyar Suzuki Zrt. élén 2 hónapja
- Mitől lesz egy munkahelyi csoport valóban csapat? - HR „halmazelmélet” a gyakorlatban 2 hónapja
- Elhunyt a magyar szakszervezeti mozgalom egyik meghatározó alakja 2 hónapja
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 2 hónapja
- Elsősorban magyar munkaerőre építünk – így látja a kölcsönzői piacot a Pensum vezetője 3 hónapja
- Elfogynak a dolgozók Magyarországon? Durva számok a 2026-os munkaerőpiacról 3 hónapja
- Luxuskarácsony az állami szektorban: 52 ezres ajándékcsomagot kaptak a dolgozók 3 hónapja
- MI és az AI: a munka nem vész el csak átalakul? A magyarok egyelőre csak katasztrófaturisták? 3 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?