kapubanner for mobile

Merkel: A fiatalkori munkanélküliség a legnagyobb probléma az EU-ban

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Az előző nemzedékek hibái miatt a mai fiatalokat sújtó és egyre nagyobb méreteket öltő munkanélküliség a legnagyobb probléma az Európai Unióban (EU), a közösségnek azonban minden adottsága megvan ennek kezeléséhez - mondta Angela Merkel hétfőn Berlinben.

A német kancellár külföldi újságíróknak tartott évzáró sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: az EU egységes belső piaca mellett a közös munkaerőpiacot is létre kell hozni. Ehhez mindenekelőtt az idegen nyelvek oktatására és a szociális ellátórendszerek összehangolására kell nagyobb hangsúlyt helyezni. További elem a kutatás-fejlesztésre fordított források növelése, hiszen például Németországban az is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy történelmi mélypontra csökkent a munkanélküliség és minden korábbinál magasabbra emelkedett a foglalkoztatottság, hogy évente 4 milliárd euróval növelik a kutatás-fejlesztési tevékenység állami támogatását.

Angela Merkel kiemelte: a fiatal munkanélküliek a válság vétlen áldozatai, az előző nemzedékek hibái miatt nem jutnak álláshoz. Ez az EU legnagyobb problémája - mondta a német kancellár.

Hozzátette: az EU a világ népességének csupán 7 százalékát adja, a globális hazai összterméknek (GDP) pedig ugyan a 25 százalékát állítja elő, de a globális szociális kiadások 40-50 százalékát is az EU lakossága kapja. "Ezt kell minden nap megtermelni", ami nem sikerülhet, ha a pénzügyi piacok nem bíznak az EU-ban. Ezért a válságkezelést és az integráció elmélyítését célzó reformokat folytatni kell - mondta Merkel. A reformlépéseket a fiskális paktumtól a közös euróövezeti bankfelügyeleti rendszerig sorolva megállapította: az utóbbi két és fél évben "nagyon-nagyon sokat értünk el Európában, de még nem tartunk az út végén".

Kérdésre válaszolva visszautasította az európai elköteleződése gyengeségét kifogásoló ellenzéki felvetéseket. "Bennem nincs hiány az EU iránti gondoskodásból és szeretetből" - hangsúlyozta, hozzátéve egyebek között, hogy a görög válság kezelése személyes ügy is számára. "Életemben nem gondolkodtam még ilyen sokat Görögországról" - fogalmazott Angela Merkel.
  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek