Működjenek együtt a magyar és az indiai kkv-k
Meg kell erősíteni a kis- és középvállalkozások (kkv-k) szerepét a magyar-indiai külkereskedelemben. A vállalkozásokat támogató közös pénzügyi alaphoz a két kormány a tervek szerint kezdetben 1-1 millió euróval járul majd hozzá - mondta Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár.
Kiemelte: a TATA vállalatcsoporttal tárgyalásokat kezdtek további magyarországi beruházásokról, tevékenységének és létszámának bővítéséről. Jelenleg a Tata Consultancy Services Budapesten 1000 főt foglalkoztat, ezt a létszámot növelnék tovább.
A magyar-indiai gazdasági kapcsolatok bővülésében főszerepet játszó ágazatok között említette a járműipart, az indiai és a magyar alkatrészgyártók szövetségei között tárgyalások kezdődtek a technológiai és kereskedelmi együttműködésről. Ezt a megállapodást a tervek szerint szintén októberben írják majd alá a miniszterelnöki út alkalmával.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egy új kutatás szerint az alfa generáció gyökeres változásokat vár a munka világában a szülei generációjához képest – a napi ingázás és az... Teljes cikk
November 27-ig jelentkezhetnek a fiatalok a 2025/2026-os tanév Szakma Kiváló Tanulója Versenyére (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyre... Teljes cikk
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
- Munkahelyteremtés a középpontban: 260 új állás született Ózdon 2 hónapja
- Új ügyvezető igazgató az SAP Hungary élén 3 hónapja
- Generációs különbségek 3 hónapja
- Vagyonadó a milliárdosoknak: így változtatná meg a TISZA Párt az adórendszert 3 hónapja
- "A jövő a tantermekben dől el" - tízpontos munkatervet hirdetett Magyar Péter 3 hónapja
- Takács Péter: Nem 40, hanem 20 ezer ápoló hiányzik a magyar egészségügyből 4 hónapja
- Új vezető a Microsoft Magyarország élén 4 hónapja
- Így figyel a HR: figyelmeztetést kapnak a túlórázók 5 hónapja
- Magyar Péter: a kormány helyenként 30 százalékos fizetésemelést adott saját magának 5 hónapja
- Ez a titka annak, hogy foglalkoztatási nagyhatalom lett Magyarország 6 hónapja
- Új vezérigazgató a Roche Magyarország gyógyszeripari divíziójánál 6 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?