Munkanélküliség az EU-tagállamokban
Az Eurostat becslése szerint áprilisban 23 millió 504 ezer munkanélküli volt az EU-ban, közülük 17,846 millióan az eurózónában próbáltak állást találni.
Forrás: Eurostat/MTVA/MTIÁprilisban, akárcsak márciusban 9,7 százalékos volt a munkanélküliségi ráta a 28 tagországból álló Európai Unióban (EU) - közölte az EU statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán. A 19 tagállamból álló eurózónában a ráta 11,2 százalékról 11,1 százalékra mérséklődött.Tavaly áprilissal összevetve a munkanélküliek száma 1,545 millióval esett az EU-ban és ezen belül 849 ezerrel az euróövezetben.
A tagállamok közül Németországban volt a legkisebb a munkanélküliségi ráta, 4,7 százalék, a legmagasabb pedig Görögországban (25,4 százalék) és Spanyolországban (22,7 százalék).
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
2025. szeptember végén az egy évvel korábbinál 3,6%-kal kevesebb, 220 ezer álláskeresőt tartottak nyilván az országban - írja a KSH tájékoztatója. Teljes cikk
2025 III. negyedévében 29 ezer fővel dolgoztak kevesebben, miközben a munkanélküliek száma közel azonos volt az előző év azonos időszakival. Teljes cikk
2024-ben az előző évinél 2,5%-kal több, 43,1 ezer orvos dolgozott az országban összesen, tízezer lakosra jutó számuk 43,9-ről 45,2-re emelkedett,... Teljes cikk
- A munkanélküliségi ráta nemek szerint - grafikon 1 hónapja
- Így változott a munkanélküliségi ráta az EU-ban - grafikon 2 hónapja
- Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek 2 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 3 hónapja
- Ez a a legvonzóbb város a milliomosok számára 4 hónapja
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 4 hónapja
- Minimálbér 2026: fékeznek a munkaadók - veszélyben a kétszámjegyű emelés 5 hónapja
- A munkanélküliség alakulása hazánkban - grafikon 5 hónapja
- Több ezer munkavállalóját rúgja ki Európa legnagyobb légitársasága 5 hónapja
- A vagyonadó tönkretenné a gazdaságot? 5 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 6 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben