Nő a közösségi hálók munkaerő-piaci szerepe
A közösségi hálók egyre nagyobb szerepet játszanak az álláskeresésben. A német vállalatoknak már több mint harminc százaléka hirdeti meg állásajánlatait valamely közösségi hálózaton - közölte a Bitkom német számítástechnikai és informatikai ágazati szakmai képviseleti szervezet hétfőn.
"A web 2.0 (webkettő - a közösségre épülő interaktív internetes szolgáltatások gyűjtőneve) a jövő munkaerőpiaca" - jelentette ki August-Wilhelm Scheer, a Bitkom elnöke. "A vállalatoknak is jelen kell lenniük ott, ahol az emberek szakmai és magánéleti kapcsolatot tartanak fenn egymással, ahol informálódnak és ahol szabadidejük egy részét töltik el."
A Bitkom az összes gazdasági ágazatot képviselő 1500 vállalat körében végezte el reprezentatív felmérését. A legfontosabb munkaközvetítők azonban jelenleg még mindig az olyan internetes állásbörzék, mint amilyen a Stepstone vagy a Monster. A vállalatok 71 százaléka teszi közzé állásajánlatait valamely internetes állásbörzén.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint a magyarok 14 százaléka bízik benne, hogy érdemben nőni fog a fizetése a következő három hónapban. Teljes cikk
Három hónapig tart a misszió, ez idő alatt nem jöhetnek haza a mentősök. Teljes cikk
Alkoholtartalmú italok és tartós fogyasztási cikkek továbbra sem vásárolhatók SZÉP-kártyával. Teljes cikk
- Dolgozz bárhonnan 30 napot, több hónapos apaszabi, élethelyzethez alkalmazkodó rugalmas munkavégzés 1 hónapja
- Így szólítsd meg a Z generációs kékgalléros munkaerőt 2 hónapja
- Álommeló helyett rémálom: soha nem volt ekkora biznisz az álláskeresők átverése 2 hónapja
- Az AI sírva fakad? Szkennelő munkatársat keres Újbuda jegyzője 2 hónapja
- Több ezer munkavállalóját rúgja ki Európa legnagyobb légitársasága 2 hónapja
- Egy ország, két világ – elképesztő különbségek a német bérekben 3 hónapja
- Álláspara Németországban: munkahelyek tízezrei veszélyben 3 hónapja
- Elég volt a beteg dolgozókból – vizitdíjat követelnek a munkaadók 4 hónapja
- Nem mindennapi állás: a Fordnál most a fantáziáért fizetnek 4 hónapja
- Az irodától a home office-ig: mi teszi boldoggá a munkavállalókat? 4 hónapja
- Peren kívül megegyezett a Disney a színésszel, akit egy közösségi média posztja miatt rúgtak ki 4 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?