Növelnék a fiatalok munkaerő-piaci arányát

Huszonegy településen kezdődnek hétfőn programok az európai ifjúsági hét keretében Magyarországon, a rendezvények középpontjában a fiatalok aktív társadalmi és munkaerő-piaci részvétele áll.

Európa-szerte 33 országban kezdődnek - illetve egyes országokban már megkezdődtek - az európai ifjúsági hét programjai. A várakozások szerint Magyarországon mintegy nyolcezer fiatal tud részt venni az eseményeken, amelyeket civil szervezetek szerveztek - jelentette ki Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján.

A fiatalok ezeken a rendezvényeken számos fontos, őket érintő témáról kaphatnak tájékoztatást, például a munkavállalásról, fel tudják tenni az őket érintő kérdéseket, a programok egy része pedig kifejezetten a szórakozást szolgálja.

Az ifjúsági hét egyik központi témája a fiatalok munkaerő-piaci részvétele, ezzel kapcsolatban Novák Katalin emlékeztetett arra: a kormányzatnak fontos a fiatalok foglalkoztatása, ennek érdekében indult el részben az ifjúsági garanciaprogram. A 25 év alatti munkanélküliek foglalkoztathatóságát segítő ifjúsági garanciaprogramra a kormány 200 milliárd forintot biztosít, azt az unió 15 milliárd forinttal támogatja.

A fiatalok foglalkoztatása folyamatosan nő - hangsúlyozta az államtitkár, hozzátéve, hogy amíg az EU-ban a fiatalok munkanélküliségi rátája 20,9 százalék, addig Magyarországon 19,2 százalék.

Az európai ifjúsági hét programjai közül az államtitkár két rendezvényt emelt ki. Az egyik a csütörtöki parlamenti ifjúsági nap, amelynek keretében több száz fiatal nézheti meg, hol születnek a döntések, hogyan működik a parlament, találkozhat európai parlamenti képviselőkkel és a magyar Országgyűlés tagjaival. A fiatalok megfogalmazhatják kérdéseiket is a demokrácia szimbolikus épületében - tette hozzá Novák Katalin. A másik esemény a szombati margitszigeti Európa nap, amelyre több ezer fiatalt várnak.

Az államtitkár utalt arra is, hogy Kecskemét megpályázta a 2018-as Európa ifjúsági fővárosa címet, a legfrissebb információk szerint a város pályázata az első ötben van, és - mint mondta - támogatják Kecskemét pályázatát.

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
NGM-államtitkár: a több mint 10 fős cégek húzzák a kkv-szektort

Magyarországon a több mint 10 fővel működő cégek húzzák a kis- és középvállalkozói (kkv) szektort, ez a mintegy 34 ezres vállalkozói kör... Teljes cikk

Céges rendezvényen lett rosszul egy nő, újra kellett éleszteni

A beteget végül stabil állapotban szállították kórházba. Teljes cikk

Mit tehetünk, hogy jobban aludjunk?

Az Alvás Világnapja jó alkalom arra, hogy újragondoljuk az éjszakai pihenéshez való viszonyunk. Az alvás az egészség egyik alapköve, mégis egyre... Teljes cikk