Megjelent: 15 éve

Obama: aki gazdag, felejtse el az adókedvezményt

Barack Obama amerikai elnök szerdán kizárta, hogy meghosszabbítsák a módosabb amerikaiak számára a Bush-kormányzat által nyújtott adócsökkentéseknek az év végén lejáró határidejét.

"Ennek célja nem az, hogy megbüntessük a módosabbakat, hanem az, hogy nem tudjuk megengedni magunknak ennek a 700 milliárd dolláros árát" - jelentette ki Obama az ohiói Parmában, Cleveland legnagyobb elővárosában a Cuyahoga főiskolán elmondott beszédében.

Obama ugyanakkor síkraszállt amellett, hogy Bush-féle adókedvezmények megmaradjanak a 250 ezer dollár alatti éves jövedelemmel rendelkező családok, vagy a 200 ezer dollár alatti jövedelemmel rendelkező egyének számára.

Obama a várakozásoknak megfelelően olyan adókedvezményt indítványozott a vállalkozások számára, amely lehetővé tenné a számukra, hogy leírhassák a 2011 végéig végrehajtandó, új beruházásaikat. Ez az előzetes számítások szerint mintegy 200 milliárd dollárt szabadít fel a vállalatoknál.

Az elnök bejelentett egy adóhitel-programot is, amelynek keretében a kutatásra és fejlesztésre áldozó cégek kedvezményben létesülnek.

Az elnök kedden egy hatéves tervet jelentett be a közlekedési infrastruktúra fejlesztéséről a wisconsini Milwaukeeben. Ennek első ütemében 50 milliárd dollárt fektet be az amerikai kormány.
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Sokan terveznek új állást keresni 2026-ban, de kemény lesz a verseny

Átlag felett az álláskeresők száma a technológiai és egészségügyi szakemberek, a Z generációs munkavállalók és a dolgozó szülők körében. Teljes cikk

Új év, új élet? Munkát kínálnak egy teljesen lakatlan szigeten

Különleges álláslehetőséget hirdetett meg a Scottish Wildlife Trust: hat hónapra természetvédelmi őrt keresnek a lakatlan Handa szigetre Skócia... Teljes cikk

A brit dolgozók harmada nem érzi az inspirációt a munkahelyén - Mi lehet a megoldás?

Az inspiráció hiánya többek között a termelékenységre is negatív hatással van. Teljes cikk