Pécs mellé is akkumulátorgyárakat építenek?
A Párbeszéd azt gyanítja, hogy hamarosan akkumulátor-gyárak létesítéséről szóló bejelentések történhetnek Pécs környékén is.
A Párbeszéd azonnali választ vár a kormánytól arra, hogy a Pécs környékén ipari területté átminősített földeken is akkumulátorgyárakat terveznek-e építeni - erről Szabó Tímea, a Párbeszéd - Zöldek frakcióvezetője beszélt online sajtótájékoztatóján.
Az ellenzéki politikus arra hivatkozott: néhány napja jelent meg a Magyar Közlönyben egy kormányhatározat, amely a Pécs melletti Bicsérd, Kővágótöttös és Kővágószőlős közigazgatási területén fekvő egyes földterületeket beruházási célterületté nyilvánította.
Nagy Csaba és Hoppál Péter, a térség fideszes országgyűlési képviselői közösségi oldalukon már üdvözölték is a kormányhatározatot, mondván, hogy az átminősítés lehetőséget teremt különböző vállalkozások idevonzására.
Szabó Tímea jelezte: nem tudják pontosan milyen ipari beruházásokról van szó, de szerinte nagyon értékes mezőgazdasági területet minősítettek át, az pedig kimondottan veszélyesnek nevezte, hogy Pécs ivóvíz bázisától a terület csak 10 kilométerre fekszik.
A Párbeszéd - Zöldek ezért írásbeli kérdéssel fordul Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszterhez, akitől arra várnak választ, hogy tervez-e a kormány a most átminősített területeken bármilyen, az akkumulátorgyártáshoz kapcsolódó beruházást. Milyen beruházók keresték meg a kormányt korábban, kinek a tulajdonában vannak a most minősített területek, a döntésekbe bevonják-e a helyi önkormányzatokat, illetve kikérik-e a helyi lakosok és a pécsiek véleményét? - sorolta a kérdéseket.
Szabó Tímea információi szerint a területhez kapcsolódó ipari fejlesztésről készült egy több mint 100 oldalas tanulmány is, aminek nyilvánosságra hozatalára is felszólította Szijjártó Pétert.
"A Párbeszéd - Zöldek továbbra is masszívan ellenzi ezt az őrült, eszement, Magyarország jövőjét, vízellátását, energiaellátását és a környezeti egészségét súlyosan veszélyeztető akkumulátor rémálmot. Nem kívánunk Európa szemétlerakata lenni " - jelentette ki a frakcióvezető.
MTI
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Magyar Orvosi Kamara felmérése szerint egyre több magyar orvos vállal munkát külföldön, és a kivándorlás mögött már nemcsak anyagi okok... Teljes cikk
A Magyar Orvosi Kamara szerint a kialakult káosz a túlterheltség, a vitatott munkafeltételek és a rendszerszintű hiányosságok következménye. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint a vezetők többsége a továbbképzést és az átképzést tartja prioritásnak a mesterséges intelligenciával kapcsolatban. Teljes cikk
- Borúlátóak a cégek, mégis AI-ba fektetnek - mutatja egy friss felmérés 2 hete
- Tanulmány: Az AI térnyerése a juttatások csökkentéséhez vezet? 3 hete
- 50 új munkahelyet teremt a Knaus Tabbert Nagyorosziban 3 hete
- Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely 3 hete
- 150 új munkahely Napkoron a milliárdos beruházás nyomán 3 hete
- Felfüggesztik a sztrájkot a pécsi buszvállalatnál 1 hónapja
- Sztrájkmenetrendet hirdetett meg a pécsi buszvállalat 1 hónapja
- 700 munkahely válik betonbiztossá Pápán – újabb milliárdos beruházás érkezett 1 hónapja
- Új munkahelyek jönnek Kisvárdára – az Aero Space 250 fő fölé növeli a létszámát 2 hónapja
- NGM: beindul a második ütem, milliárdok érkeznek a kkv-khoz 2 hónapja
- Új, jól fizető fejlesztői állások – történelmi videojáték-beruházást jelentett be a kormány 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?