Rábólintott a jövő évi költségvetésre a foglalkoztatási bizottság
Az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottsága általános vitára alkalmasnak találta a 2008-as költségvetésről szóló törvényjavaslatot keddi ülésén.
Bernáth Ildikó, a bizottság fideszes alelnöke arról beszélt, hogy a Munkaerőpiaci Alap bevételi oldalát a változó adótörvények miatt megalapozatlannak, ezért kiadási oldalát bizonytalannak tartja.
Filló Pál, szocialista képviselő szavai szerint ugyanakkor olyannyira megalapozottak a bevételi tervek, hogy jó esély van azok túlteljesítésére.
Csépán Mária Magdolna, az Állami Számvevőszék számvevő igazgatóhelyettese annak a véleményének adott hangot, hogy a költségvetési tervezet alapvetően teljesíthető vállalásokat tartalmaz.
Az új adótörvények azonban valóban érinthetik a Munkaerőpiaci Alap bevételeinek alakulását, hiszen azokat a Pénzügyminisztérium az eddigi struktúra szerint tervezte - mondta. Utalt a módosuló "kisadók" között a rehabilitációs járulékra és a szakképzési hozzájárulásra.
A számvevő igazgatóhelyettes kritikát fogalmazott meg a Munkaerőpiaci Alap 119,3 milliárd forintos kiadási oldalának elszámolhatóságát illetően. Az ÁSZ szerint ebből az összegből 66,3 milliárd forint olyan, egyéb befizetés jogcímen a központi költségvetést illető tétel, amelynél nem látható, hogy az biztosan foglalkoztatáspolitikai célokra jut.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Sokan félreértik az Otthon Start hitel egyik kulcsfontosságú feltételét, ami bizonytalanságot okozhat a leendő igénylők körében. Teljes cikk
Az szja-bevallási határidő 2025. május 20-a, de akinek visszajár adó, annak érdemes minél előbb elfogadni a tervezetét vagy kiegészítve beküldeni... Teljes cikk
Dr. Farkas András szerint a választások után egy új nyugdíjemelési eljárás bevezetése jelenthet megoldást a nyugdíjasok helyzetére. Teljes cikk
- Foglalkoztatási ráta Magyarországon 2025 harmadik negyedévében - grafikon 2 hónapja
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 2 hónapja
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 2 hónapja
- Tűzoltás vagy stratégia? Így lehet kockázat a munkaerő-kölcsönzésből 3 hónapja
- Papíron máshol dolgoztak – 1 milliárdos csalás a bíróság előtt 3 hónapja
- Elfogynak a dolgozók Magyarországon? Durva számok a 2026-os munkaerőpiacról 3 hónapja
- A potenciális munkaerő-tartalék számra korcsoportonként - grafikon 3 hónapja
- Gazdasági csoda vagy drága illúzió? 2025 rekordberuházásai Magyarországon 3 hónapja
- Generációs feszültségekről számolnak be a fiatal dolgozók - Sokan már az első évben felmondanának 4 hónapja
- Itt a rejtett hazai munkaerő-tartalék: 50–60 ezer ember munkába állhatna, vendégmunkások helyett 4 hónapja
- "Többek vagyunk azáltal, hogy más kultúrákkal is együttműködünk" - a Pannonjob és a Club Tihany megoldása a munkaerőhiányra 5 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?