Sztrájk jöhet a Pápai Húsnál
A Húsipari Dolgozók Szakszervezetének (HDSZ) elnöksége a legutóbbi ülésén jóváhagyta a Pápai Hús 1913. Kft.-nél működő szervezet kérését az országos sztrájkbizottság összehívására - közölte Kapuvári József, a HDSZ elnöke szerdán.
A HDSZ úgy véli: a kollektív szerződés megszűnése az ott dolgozó munkavállalóknak jelentős anyagi hátrányt, jövedelemcsökkenést okoz. A hatályos kollektív szerződés az új munka törvénykönyve figyelembevételével közel egy éve köttetett, amely már hátrányosabb volt a munkavállalókra nézve, mint az előző.
A HDSZ helyi alapszervezete elengedhetetlennek tartja, hogy létezzen a cégnél kollektív szerződés, és kezdődjenek tárgyalások akár egy új kollektív szerződés megkötéséről. A HDSZ elnöksége támogatja a pápaiak törekvéseit. Ezért követeli a kollektív szerződés felmondásának megszüntetését és a tárgyalások mielőbbi megkezdését.
A közlemény emlékeztet: a cégnél tulajdonosváltás történt, a pápai önkormányzat a tulajdonos, és a vállalkozás pénzügyi nehézségekkel küzd. "Ebben a helyzetben fontos lenne a munkabéke fenntartása" - fogalmaz a HDSZ.
A HDSZ elnöksége levélben fordult a tulajdonoshoz, Pápa város önkormányzatához, polgármesteréhez, hogy segítsen megoldani a munkaügyi konfliktust.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Újabb amerikai kutatás-fejlesztési beruházást hajtanak végre Magyarországon, amely jól illeszkedik a kormány azon stratégiai célkitűzéséhez,... Teljes cikk
Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV Zrt.-nél, az idén összesen 9,2 százalékkal emelkednek a bérek a társaságnál - közölte a cég szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13... Teljes cikk
- Nevelőszülői béremelés? Igen is, meg nem is 1 hónapja
- "Többek vagyunk azáltal, hogy más kultúrákkal is együttműködünk" - a Pannonjob és a Club Tihany megoldása a munkaerőhiányra 2 hónapja
- Megjelent a rendelet a közszolgálati dolgozók otthontámogatásáról – itt vannak a részletek 2 hónapja
- Már az interjúra sem jönnek el - miért tűnnek el a kétkezi munkások? 3 hónapja
- Nincsenek nők és kisebbségek, csak fehér férfiak - ilyen lenne a munka világa? 3 hónapja
- Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma? 3 hónapja
- Orbán Viktornak üzentek a szociális dolgozók 4 hónapja
- Súlyos munkavédelmi mulasztásokat tártak fel a Woltnál 4 hónapja
- A HR a láthatatlan ragasztó - így látják a szakmát az ügyvezetők 4 hónapja
- Uniós támogatásban részesült a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete 6 hónapja
- Távozik a Mohu vezetője 6 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig