Tiltakoznak a szombathelyi kórház dolgozói
Február 11-én, a betegek világnapján ismét zöld szalag kitűzésével tiltakoznak a kormány egészségügyet érintő pénzügyi megszorításai ellen a szombathelyi Markusovszky Kórházban.
Idén a Markusovszky Kórház is csaknem 1 milliárd forinttal kevesebb pénzből gazdálkodhat. A 44 ezer fekvőbeteg helyett csak 39 500 beteget tudnak fogadni az aktív fekvőbeteg osztályok, tehát egyes szakmákban az elviselhetetlenül hosszú várakozási idők tovább fognak növekedni - írták.
A járóbeteg-ellátásban még súlyosabb helyzet fog előállni. Az elmúlt évi 850 ezer kezelt eset helyett 2010-ben a kórháznak megközelítőleg csak 750 ezer esetre van finanszírozási szerződése. A krónikus betegségben szenvedőknek ezért egyre több időt - heteket, hónapokat - kell majd várniuk arra, hogy sorra kerüljenek egyes szakrendeléseken, szakambulanciákon - közölték.
A zöld a tiltakozás, de egyben a remény színe is. A szombathelyi Markusovszky Kórház dolgozói remélik és bíznak abban, hogy vannak az országban olyan politikai erők, amelyek a gazdasági válság hatásait nem hárítják át a betegekre, emberséget tanúsítanak a betegségben szenvedők iránt - áll a sajtóközleményben.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egy új kutatás szerint az alfa generáció gyökeres változásokat vár a munka világában a szülei generációjához képest – a napi ingázás és az... Teljes cikk
November 27-ig jelentkezhetnek a fiatalok a 2025/2026-os tanév Szakma Kiváló Tanulója Versenyére (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyre... Teljes cikk
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
- A táppénzes munkanapok száma - grafikon 3 hónapja
- Keresetek az egészségügyi foglalkozásúak körében - grafikon 4 hónapja
- A dolgozó orvosok száma a tíz leggyakoribb szakképesítés szerint 4 hónapja
- A tízezer lakosra jutó dolgozó orvosok száma - grafikon 4 hónapja
- A dolgozó orvosok száma korcsoport szerint 4 hónapja
- Takács Péter: Nem 40, hanem 20 ezer ápoló hiányzik a magyar egészségügyből 4 hónapja
- A brit dolgozók több mint fele nehezen jut el orvoshoz 5 hónapja
- Gyógyítás helyett megelőzés – így küzdenek a munkahelyi hiányzások ellen a vállalatok 5 hónapja
- Beteg a rendszer: több mint 1000 praxis van orvos nélkül Magyarországon 5 hónapja
- A TAJ-kártya helyett a TB-kiskönyv szűnik meg jelenlegi formájában 6 hónapja
- Fizikai formájában megszűnik a TB-kiskönyv 6 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?