Több bónuszra számítanak a pénzügyi dolgozók
A Wall Street alkalmazottainak csaknem fele arra számít, hogy idén év végén magasabb bónuszt kap, mint egy évvel korábban - derült ki egy amerikai tanulmányból. Tavaly átlagosan 121 ezer dollárt (körülbelül 27 millió forintot) vihetett haza bónusz formájában egy Wall Street-i alkalmazott - olvasható a portfolio.hu oldalon.
A legtöbb dolgozó a saját egyéni teljesítménye miatt számít a bónusz növekedésére, 12 százalékuk szerint a saját részlege, 26 százaléka pedig, hogy saját cége sikeréhez járult hozzá jelentős mértékben.
A Wall Street alkalmazottai tavaly átlagosan 121 150 dollárt vittek haza bónusz formájában.
portfolio.hu
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A román kormány az Európai Unión kívülről érkező külföldi munkaerő toborzását szigorító sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön,... Teljes cikk
Az alapfizetése mellett részvényjuttatásokat, valamint bónuszokat is kap. Teljes cikk
Súlyos vádak merültek fel a New Orleans Regional Transit Authority (RTA) HR vezetőjével szemben egy peres eljárásban. A dolgozók azt állítják,... Teljes cikk
- "Nem akartam úgy járni, mint a meggyilkolt cégvezető" – ezért kaptak a dolgozók milliós bónuszt 1 hónapja
- Alvás és teljesítmény: a rejtett éjszakai hangok gondot okozhatnak 1 hónapja
- AI mindenhol, profit sehol? Egyre idegesebbek a HR-vezetők 1 hónapja
- Rangos elismerés: Dr. Teszárné Dr. Nagy Marianna az Év Női Menedzsere 2 hónapja
- NAV: egyszerűbb lett a járulékbevallás az egyéni vállalkozóknál 2 hónapja
- 11 óra képernyő, 47 másodperc fókusz – így omlik össze a munkavállalói koncentráció 2 hónapja
- Az álomfőnök létezik: több milliárd forintnyi bónuszt szórtak szét egy céges rendezvényen 2 hónapja
- "Gondolkodik, mielőtt beszél?" – vezetőknek való választ adott az olimpiai bajnok 2 hónapja
- Akár napi 40 perccel is gyorsabban tudunk így dolgozni 2 hónapja
- Hasít a job hugging, pedig nem tesz jót a székbe kapaszkodás 2 hónapja
- Új kutatás: Az AI nem levesz a terheinkből, hanem rátesz még egy lapáttal 2 hónapja

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?