Több ezer egészségügyi dolgozó tüntetett Romániában
Több ezer egészségügyi dolgozó - köztük számos orvos - tüntetett szombaton Bukarestben az ágazat nagyobb finanszírozását és magasabb béreket követelve.
A román orvosi kamara szerint az Európai Unióban a romániai rezidensek kapják a legkisebb fizetést, átlagosan kétszáz eurót havonta. A szakorvosok átlagosan 435 eurót visznek haza. Becslésük szerint Románia 2007-es uniós csatlakozása óta 14 ezer orvos és több mint 50 ezer ápoló hagyta el az országot.
A tüntetők előbb a kormány épülete előtt tiltakoztak, majd a román parlament épületéhez vonultak, s ott ért vége az egészségügyben dolgozók menete.
Vasile Astarastoae, a román orvosi kamara elnöke sikeresnek nevezte a tüntetést, hiszen ez volt az utóbbi évek egyik legnagyobb utcai megmozdulása az ágazatban. A tüntetők sztrájkot is kilátásba helyeztek, de ennek időpontját még nem közölték. Astarastoae szerint ezt nem is teszik meg addig, amíg tárgyalnak az egészségügyi minisztérium illetékeseivel.
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Google keresési adatai és a felmérések is azt jelzik, hogy egyre többen aggódnak a munkahelyi zaklatás miatt. Teljes cikk
A tanulmány szerint az informatika, a pénzügyi szolgáltatások és a könyvelés azok az iparágak, ahol a mesterséges intelligenciával kapcsolatos... Teljes cikk
A válaszadók majdnem fele szerint a pluszmunka valószínűleg rontja a teljes munkaidőben végzett állásuk hatékonyságát. Teljes cikk
- Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma? 1 hónapja
- 15 százalékkel emelkednek a bérek ebben az ágazatban 1 hónapja
- Közszolgák figyelem! Januártól ekkora fizetésemelés jön 1 hónapja
- Lemaradtak a középvezetők – csak ennyivel nőtt a fizetésük idén 1 hónapja
- Sokkoló felmérés: tízből nyolc cég idén sem ad fizetésemelést 2 hónapja
- 24 ezer tanár teljesen kimaradt, a többieknek morzsák jutottak a béremelésből 2 hónapja
- Fontos változás az egészségügyben: egyszerűbb lett a nyugdíj melletti munkavégzés 2 hónapja
- Orbán Viktornak üzentek a szociális dolgozók 2 hónapja
- Kétszáznál több dolgozót bocsátanak el ebből az erdélyi gyárból 2 hónapja
- Tüntetnek a taxisok - A szakszervezeti vezető szerint elfogytak a szép szavak 2 hónapja
- Óriási a bérfeszültség, minden 10. dolgozó felmondott ennél a hivatalnál 3 hónapja
Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?