Újabb népszerű iskola sorsa vált bizonytalanná
A váci Boronkay György középiskolában is felmerült a gimnáziumi képzés megszüntetése. Egyelőre az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) és az Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) között megy a meccs a Boronkay ügyében - tudta meg a Népszabadság.
A váci Boronkay György középiskolában bizonytalanná vált, hogy jövőre elindíthatják-e a gimnáziumi osztályokat. Fábián Gábor igazgató a Népszabadságnak azt mondta, nemrég érkezett egy javaslat a fenntartójuktól, a szakképzést felügyelő Nemzetgazdasági Minisztériumtól (NGM), hogy felmenő rendszerben vezessék ki a gimnáziumi képzést. Hozzátette, sokan szeretnének bekerülni nyelvi képzést biztosító osztályaikba, és bár a felvételi időszak előtt az általános iskolákat járják, hetek óta nem igazán tudnak biztosat mondani az érdeklődőknek a Boronkayról.
A HVG 2015-ös listáján a váci intézmény lett a legjobb szakközép, de a gimnáziumi képzése is a legjobb száz között van, a 85. helyen végzett. Minden tizedik diákjuk bejut az OKTV-döntőbe - mondta az igazgató.
A Népszabadság úgy tudja, az iskoláról magas szinten megy az egyeztetés az NGM és az Emmi között. Nem zárható ki, hogy 2016-ban még indíthat két gimnáziumi osztályt a Boronkay, de a nemzetgazdasági tárca ragaszkodik hozzá, hogy kifutó rendszerben ez legyen az utolsó gimnáziumi évfolyam - értesült a lap.
A Népszabadság által megkeresett oktatási szakértők szerint érthetetlen, hogy az NGM miért pont a Boronkayval és a Krúdyval kezdte a fenntartásába került gimnáziumok megszüntetését, hiszen népszerű és színvonalas intézményekről van szó. Szüdi János, a Pedagógusok Szakszervezetének oktatási szakértője szerint kétségtelen tény, hogy az országban több olyan kisebb, vegyes képzésű gimnázium is működik, ahol problémás a színvonal.
A Boronkay igazgatója is úgy gondolja, hogy túl sok a gimnázium az országban. De ha már meghúzzák a vonalat, akkor a színvonalas iskolák alatt tegyék, és időben értesítsék az érintetteket.
Népszabadság