Újabb pedagógust rúgtak ki, aki polgári engedetlenségben vett részt
A pécsi tanár azt mondta, korábban próbálták rávenni, hogy mondjon fel önként.
Újabb tanárt rúgtak ki, mert polgári engedetlenségben vett részt, ezúttal Pécsen - írja a 444. Tölgyfa Gergely, a Pécsi Művészeti Szakgimnázium dráma szakos tanára a lapnak megerősítette az értesülést. Mint közölte, próbaidejéből két nap volt hátra, amikor kedden azonnali hatállyal elbocsátották. A felmondásnak nem volt hivatalos indoka, a tanár szerint azért rúgták ki, mert túl sokszor vett részt polgári engedetlenségben. Tölgyfa Gergely azt mondta, korábban többször is próbáltak nyomást gyakrolni rá és kollégáira, és arra is megpróbálták rávenni, hogy önként mondjon fel, ő azonban nem volt erre hajlandó. Más kollégáihoz hasonlóan ő is megkapta a levelet a tankerülettől, amiben figyelmeztették, hogy következményei lesznek, ha nem hagyják abba a tiltakozást.
Az intézményből hatan jelenleg is határozatlan idejű polgári engedetlenségben vesznek részt, köztük Tölgyfa Gergely is.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Így készítenék fel a gyerekeket a robotok világára – jöhet a kötelező MI-oktatás? 2 hónapja
- Ezekre kell költenie a szülőknek iskolakezdéskor - Infografika 2 hónapja
- Ilyen támogatásokkal segítik az iskolakezdést a környező országokban 3 hónapja
- Eddig lehet jelentkezni az őszi érettségi vizsgákra 3 hónapja
- A dán iskolákban az empátiát is tanítják 3 hónapja
- "A jövő a tantermekben dől el" - tízpontos munkatervet hirdetett Magyar Péter 3 hónapja
- Hogyan erősítheti az angol nyelvtanulás az önbizalmadat? 3 hónapja
- Tanévkezdés katasztrófaközelben: soha nem volt ekkora pedagógushiány 3 hónapja
- Ekkor érkezik augusztusban másodszor a családi pótlék 3 hónapja
- Bojkottálhatják a tanévkezdést Romániában az oktatási szakszervezetek 4 hónapja
- Minden eddiginél többen jelentkeztek a magyar felsőoktatásba 4 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?