7 régióból 6 Angliát választotta
A 2013-as évben Közép-Magyarország képezte azt a régiót ahonnan a legtöbb jelentkezés történt a Tjobs.hu online álláskeresési platform keretén belül, áll a cég közleményében. Hét régióból hat régió lakossága angliai munkavégzésre pályázott. Pestről 35,50 százalékos arányban jelentkeztek külföldi munkavállalásra a többi régióhoz viszonyítva, legkevesebben pedig Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyéből.
A regionális felmérésből kiderült, hogy Magyarországról többen pályáztak nők (55,59 százalék), mint férfiak (44,41százalék), ami azt eredményezi, hogy külföldi munkavállalásra leginkább a nők nyitottabbak, mint a férfiak. A legtöbb női (69,23 százalék) és a legkevesebb férfi pályázás (30,77 százalék) Nógrád megyéből történt a többi megyéhez viszonyítva. Békés képezte azt a megyét, ahonnan a legkevesebb női (38,24 százalék) azonban a legtöbb férfi (61,76 százalék) jelentkezés történt.
Dél-Dunántúl régió kivételt képez
Dél-Dunántúl kivételt képez a többi régióhoz viszonyítva, mivel az összes régióból a legtöbben angliai munkavégzésre jelentkeztek, viszont Somogy, Baranya és Tolna lakosságából jelentkeztek egyedül a legtöbben németországi munkavégzésre, 38,16 százalékos arányban.
Az egészségügy vonzza a magyar munkavállalókat
A 7 régióból csupán Közép-Magyarország és Észak- Alföld kivételével, egészségügy kategóriában meghirdetett állásokra jelentkezett a pályázók legtöbbje. Közép-Magyarország lakossága figyelmét az adminisztrációs-irodai állások keltették fel leginkább, Észak-Alföldről pedig a legtöbben idősgondozói munkákra pályáztak.
Regionális helyzetkép
Budapestről történt a legtöbb jelentkezés a 2013-as évben, 51,97 százalékban, Pestről 48,03 százalék. A statisztika alapján a legtöbben adminisztráció-irodai (12,90 százalék) munkákra, idősgondozói (12,23 százalék) és egészségügyben (10,88 százalék) meghirdetett állásokra jelentkeztek. Legkevesebb pályázási arány a gyógyszerészetben, vegyipar-petrolkémiában és szakmai gyakorlat kategóriában meghirdetett állások területén volt mérhető, csupán 0.08 százalékban. Anglia, Németország területén meghirdetett állásokra illetve folyami hajókon történő munkavégzésre történt a legtöbb jelentkezés.
Közép-Magyarországot Dél-Dunántúl régió követi, a második legtöbb jelentkezéssel (12,81 százalék). Baranya (48,63 százalék), Somogy (30,70 százalék) és Tolna (20,67 százalék) lakossága preferenciái közé tartozik az egészségügy, idősgondozás és hotel-turizmus kategóriában elérhető álláskínálatok, továbbá Németország (38,16 százalék), Anglia (30,20 százalék) és Ausztria (11,63 százalék). Legkevesebben Norvégia, Izrael és Szaúd-Arábiai állásokra jelentkeztek.
A harmadik legtöbb jelentkezéssel rendelkező régiót a statisztika szerint Dél-Alföld képezi (12,57 százalék). Legtöbben Bács-Kiskun megyéből pályáztak (43,35 százalék), ezt követi Csongrád (35,60 százalék) és Békés (21,05 százalék). Szintén az egészségügyi hirdetések ragadták meg a munkavállalók figyelmét, a legtöbb pályázási aránnyal bizonyítva ezt (23,45 százalék).
Ellentétben Közép-Magyarország lakosságával, akik legtöbben adminisztrációs-irodai állásokra jelentkezett, Dél-Alföld lakossága köréből pályáztak a legkevesebben a fentiekben megemlített munkakörben elérhető állásokra (0,21 százalék).
Közép-Dunántúl a 4. pozíciót foglalja el a 7 régióhoz viszonyítva, 11,05 százalék-os arányban. Fejér megyéből történt a legtöbb pályázás (41,20 százalék), Komárom-Esztergom (30,63 százalék) és Veszprém (28,17 százalék) között nincs óriási eltérés pályázás szempontjából. Legtöbben angliai (38,88 százalék) munkavégzésre jelentkeztek, legkevesebben pedig Spanyolországban és Svédországban elérhető állásokra, csupán 0.23 százalék-ban.
Észak-Magyarország esetén Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből (63,21 százalék) kétszer több munkavállaló pályázott, mint Heves (22,86 százalék) és Nógrád (13,93 százalék) megyét összesítve. Szintén Anlgia viszi a prímet (47,16 százalék), ezt követi Németország és Ausztria. Legkevésbé kedvelt munkakörökhöz a menedzsment-tanácsadó, telefonos ügyfélszolgálati és javítás-mechanika-szolgáltatás hirdetéseket sorolhatjuk, csupán 0,27 százalék-os jelentkezési aránnyal.
Észak-Alföld és Észak-Magyarország között csupán 0,66 százalék-al eltérő pályázási arányt mértek, mivel Hajdú-Bihar 38,40 százalékos, Szabolcs-Szatmár-Beregről 33,46 százalékban és Jász-Nagykun-Szolnokról 28,14 százalék pályázott az elérhető álláskínálatokra. Ország-preferencia szempontból szintén Anglia (48,17 százalék) és Németország (16,94 százalék) nyerte el tetszésüket, továbbá a folyami hajón (9,97 százalék) történő munkavégzés.
Nyugat-Dunántúlról történt a legkevesebb pályázás a többi régióhoz viszonyítva. Győr-Moson-Sopron megyéből 41,01 százalék-os, Zala 32,58 százalék és Vas megyéből összesen 26,40 százalék-os pályázás történt. Az egészségügy, vendéglátóipar-idegenforgalom és idősgondozói, betegápolói munkákra jelentkeztek a legtöbben a régióból. A legkevesebben animátor, kereskedelemben és szállítás munkakörben meghirdetett állásokra jelentkeztek, csupán 0,40 százalék-os arányban. Legvonzóbb országoknak tartják Angliát (37,97 százalék jelentkezés) és Németországot (24,89 százalék jelentkezés), ezt követi a folyami hajókon történő munkavégzés (15,61 százalék).
Az előrejelzések szerint a 2014-es év elején is hasonló tendenciának lehetünk tanúi mivel Angliából és Németországból származik jelenleg is a legtöbb külföldi álláslehetőség.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A szegedi BYD-gyár építkezésén dolgozó kínai munkások körülményeiről súlyos megállapításokat tett egy nemzetközi szervezet: beszámolók... Teljes cikk
A bértranszparencia bevezetésének kulcsa, hogy a vállalatok mennyire készülnek fel és hogyan alakítják át a bérezési, juttatási és expat... Teljes cikk
Szentendre lett a legideálisabb település Budapest környékén a hibrid munkavégzéshez egy friss Ingázóváros Index szerint. A rangsorban olyan... Teljes cikk
- Megszületett a rangsor: itt dolgoznak a leginkább túlterhelt emberek 4 napja
- Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát? 5 napja
- Az AI a gazdagokat még gazdagabbá teszi? Megdöbbentő felmérés a munka jövőjéről 5 napja
- Miért fáradtabbak a nők 35 felett? A válasz nem az alváshiány 6 napja
- A mesterséges intelligencia szerepe a teljesítményalapú bérezésben 1 hete
- Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége: a kapacitáshiány miatt a legsúlyosabb esetek is feltorlódhatnak 1 hete
- Szigorította a külföldi munkaerő toborzását a szomszédunk 1 hete
- Fülöp-szigetekkel pótolnák a hiányzó magyar kamionosokat 1 hete
- Visszatérhetnek a külföldön dolgozó magyarok? 2 hete
- Távozott a magyar RTL HR vezetője 2 hete
- Homokra épült reformok és a lobbitevékenység csapdája – munkajog 2026 2 hete

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?