A covid-bónusznak munkaerő-megtartó hatása is lehet
A szakértők szerint a járvány alatti bónuszok munkavállalók elköteleződését is növelhetik.
"Több munkáltatónál már a pandémia előtt bevezették a jelenléti bónuszt, ezzel ösztönözve a hiányzások csökkentését, lefaragva az indokolatlan táppénzes távollétek számát" - mondta a lapnak Mészáros Melinda, a Liga Szakszervezetek elnöke, aki szerint ezek az intézkedések segíthetik csökkenteni a munkaerőhiányt. Bértárgyalások során a Ligának is sikerült olyan megállapodást kötnie a munkáltatókkal, melynek értelmében a dolgozók pluszjuttatást vagy emelt összegű pótlékot kapnak.
Világgazdaság
fotó: pexels
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A nők munkaerőpiaci részvétele továbbra is érzékenyen reagál a gazdasági és társadalmi kihívásokra. A PwC idei Women in Work Indexe szerint... Teljes cikk
Durva különbségek rajzolódnak ki a 2026-os rendőri bérekben: miközben a pályakezdők nettója sokszor még a 300 ezret sem éri el, a tapasztalt... Teljes cikk
A versenytilalmi megállapodás egyre több munkáltatónál jelenik meg az üzleti kapcsolatok, a know-how és a piaci pozíció védelmének eszközeként.... Teljes cikk
- Felmérés: ezért is megéri pluszjuttatást adni a dolgozóknak 1 hónapja
- Nulla százalékos béremelést ajánlott dolgozóinak az Audi Hungaria 2 hónapja
- Leépítés jöhet a győri Audinál, őket érintheti 2 hónapja
- Lesz idén prémium? Mikor jár és mikor perelhetünk érte? 3 hónapja
- Meglepetés a Top 500-as listán: így teljesítettek a magyar cégek 5 hónapja
- Kötelező karácsonyi bónuszt vezetne be a kormány 7 hónapja
- Akár 50 ezret is érhet, ha minden nap bejárunk dolgozni – így működik a jelenléti bónusz 7 hónapja
- Fékez az Audi, gyorsít a BMW: így alakultak a létszámok a nagy cégeknél 10 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Németh Kinga, Audi Hungaria Zrt. 10 hónapja
- Nagy a baj a győri Audinál - elindult a csendes leépítés? 10 hónapja
- Jutalom, bónusz, prémium - összefoglaló, amit ezekről a plusz juttatásokról tudni kell 12 hónapja


Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben