Csökkent a rendezvényszervezők száma, ám bevételük nőtt
Folyamatosan olvad 2015 óta a magyarországi rendezvényszervező cégek száma, árbevételük emelkedése azonban évek óta töretlen - írja az MTI.
A szektor szereplői az Opten által vizsgált időszak első évében, 2013-ban 59 milliárd forint árbevételt értek el, tavaly pedig már több mint 102 milliárd forintnyit.
A közlemény szerint azonban nem mindenki találta meg számítását a piacon, a működő cégek számához képest ugyanis viszonylag magas az új és a megszűnő, illetve a piacról kivonuló vállalkozások aránya. Az új cégalakulások mellett hasonló számban tűntek el, vagy váltottak profilt a rendezvényszervező vállalkozások.
A végrehajtások száma 2013 és 2015 között csökkent a szektorban, majd 2016 és 2018 között ismét növekedésnek indult, ami a fizetési fegyelem lazulása mellett egyes piaci szereplők tőkehiányára utalhat - állapítja meg az Opten.
A más ágazatokat sújtó munkaerőhiány a rendezvényszervezésben nem érzékelhető, az alkalmazotti létszám a 2013. évi 4110-ről 2018-ra 5266-ra emelkedett. A növekedés 2017 kivételével folyamatos volt.
A céginformációs szolgáltató szerint a szektor kedvező pénzügyi mutatóinak elérésében jelentős szerepet játszottak az uniós pályázatok. Annak ellenére, hogy a hazai vállalkozások számára létrehozott Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) és annak Pest megyére vonatkozó tükörpályázatai (Vekop) deklaráltan elsősorban a klasszikus gyártási tevékenységet végző cégeket kívánta támogatni, a hazai rendezvényszervező cégek a vizsgált időszakban több mint 14 milliárd forint támogatást nyertek el - írja elemzésében az Opten.
MTI
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A targoncavezető a raktárak és gyárak nélkülözhetetlen munkatársa, aki a logisztikai folyamatok zökkenőmentes működéséről gondoskodik. Teljes cikk
A mezőgazdasági gépszerelő kulcsfontosságú szereplő a modern mezőgazdaságban, hiszen a termelés hatékonysága nagyrészt a gépek megbízható működésén múlik. Teljes cikk
A gépjárművillamossági szerelő a modern autók egyik legfontosabb szakembere, hiszen a járművek nagy része ma már elektronikus rendszerekre épül. Teljes cikk
- Hogyan érdemes elindulniuk a fiataloknak a vállalkozói úton? 2 hónapja
- Több mint ezer munkavállaló távozott a MÁV-tól, ide igazolt 2 hónapja
- Az ezer lakosra jutó vállalkozás a vármegyékben - grafikon 3 hónapja
- Visszaelőzte ebben a Tesco a Lidlt 3 hónapja
- A dolgozók kezébe került a cég – történelmi pillanat, ami trenddé válhat? 4 hónapja
- SZÉP-kártya 2025: új rekordok, erősödő belföldi turizmus 4 hónapja
- Itt vannak a legnagyobb hazai üzleti szolgáltató központok 4 hónapja
- Így állnak létszámban a munkaerő-kölcsönző cégek 4 hónapja
- Különleges eseményhez különleges helyszín dukál 4 hónapja
- A Lidl először előzte meg a Tescót ebben 5 hónapja
- Miért nem mernek vállalkozni a magyarok? 5 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?