Eszközök a szerszámosládába
Eddig főként kérdeztünk, ha egymáson coachinggyakorlatokat kellett végeznünk a képzésen. Ez alkalommal (ismét Vásárhelyi Jutkától) a DIADAL első betűje, azaz a diagnózis fő eszközeiből néztünk át párat. (Rengeteg van egyébként, ijesztően sok, de megnyugodtunk, hogy nem kell mindet ismerni, használni.) - olvasható a Coach Leszek HR Blogon.
Az 5 ujj módszer
Átnéztünk megnyitási eszközöket, teszteket, rajzolós, vagdosós és építős feladatokat, rajzoltunk címert és írtunk a körülrajzolt kéznyomunkba, írtunk kreatívan egy saját problémánkról, szociális atomot alkottunk egy képzeletbeli munkahelyi helyzetre, vizualizáltunk egy múltbeli pozitív élethelyzetet, megalkottuk a saját érték- más néven mókuskerekünket.
Megtudtuk, hogy a jó eszközökhöz sokat kell papír- és játékboltba járni, hogy a legszigorúbb csapatot is feldobja, ha a Micimackós kártyával sorsoljuk ki, hogy ki melyik csapatba kerüljön. Játszani mindenki szeret - ezt magunkon is láttuk. Olyan lelkesedéssel vágtuk ki a kézlenyomatunkat, mintha gyakorló szülőként nem ezt csinálná egyébként is a csoport nagy része. Akkor nem szoktam ennyire lelkesedni a feladatért. Persze talán nem szerencsés az első coachingülésen montázskép készítéshez kipakolni a Story-magazinokat vagy fémpénzekkel játszva térképezni fel viszonyrendszereket, de az egészen biztos, hogy a coaching egy későbbi szakaszában, amikor már a bizalom is kiépült coach és coachee között, akkor hasznos lehet.
Végül ismét coachinggyakorlat következett, immár nem csak kérdésekkel, hanem eszközökkel "faggatva" egymást. Sokszor, sok embernek elmondtam már ugyanazt a problémámat a képzés gyakorlatai során (még ha az alapfelvetésem nem is minden esetben ugyanaz volt, mindig ugyanahhoz a problémához jutottunk, ez már önmagában is elgondolkoztató), érdekes látni, hogy mindenki máshogy közelít a témámhoz, máshonnan fogná meg.
Alapvetően vicces úgy ülni a csoportban, hogy mindenki tudja, hogy blogot írok magunkról. Egyes nem odaillő kérdések vagy kifejezések után felmerül, hogy ‘majd beleírod a blogba’, holott nyilvánvaló, hogy senkinek a története nem lehet témája ennek a blognak. A cél a hangulat átadása, egy összkép, mintha helikopterrel nézném fentről azt, ami idelent történik, de kiragadni nem lehet egyéni szituációkat. Pedig lenne mit...
Este otthon megmutattam a gyerekeknek és a férjemnek a címeremet, melyben a nekem fontos dolgok kaptak helyet. Megnézték az enyémet, majd azonnal rohantak (a férj is) papírért és megalkották a sajátjukat. Klassz este (és nappal) volt.
HR Blog
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Sok szakember megijed a saját dühétől. Mert „nem profi”. Mert „nem illik”. Mert „mit szólnak hozzá?”. Pedig a düh az egyik legtisztább,... Teljes cikk
5 mítosz, amit érdemes elfelejteni a szupervízióval kapcsolatban. A Szupervízióhub bejegyzése a HR Blogon. Teljes cikk
Ha a munkáltató fizetésképtelenné válik, akkor a munkavállalókat is komoly hátrány érheti, hiszen akár jelentős munkabér követelésük is... Teljes cikk
- A mellrák pszichológiája – Hogyan lehet feldolgozni a diagnózist? 4 hónapja
- Átadták a Mentor Oscar-díjakat 5 hónapja
- Villany, víz, gáz – sok magyar hiába keres szerelőt, ha baj van otthon 6 hónapja
- Coach képzések: ezek az akkreditált üzleti coach képzők 10 hónapja
- Jár adókedvezmény a kamasz fiam után, ha nyitott gerinccel született, és most derült ki? 11 hónapja
- Ezek a legjobb céges coaching gyakorlatok 13 hónapja
- Már nem kell aggódni a diasztéma miatt! 1 éve
- Hogyan érvényesíthető a coaching szemléletű vezetés multinacionális környezetben? 1 éve
- Mesterséges intelligencia a coachingban? Működhet egyáltalán? 2 éve
- Mi az az imposztor szindróma és hogyan hat a munkahelyre? 2 éve
- Hogyan kezeljünk egy fiatal beosztottat, aki rombolja a vezetői tekintélyünket? 2 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben