Ezek a hibákat ne kövesd el az állásinterjún
Még a jó önéletrajzzal rendelkező álláskeresők is tudnak olyan hibákat elkövetni egy állásinterjún, ami miatt a HR-szakemberek nem őket választják ki - írja a Pénzcentrum.
- elkésni az interjúról
- nyafogás
- felkészületlenség
- az előző főnököt/munkáltatót szidni
- a motivációs levélben helyesírási hibát ejteni
- alulképzettség
- rossz válaszok
A kutatásban 850 HR-szakembert kérdeztek meg.
Pénzcentrum
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Dél-Koreában a munkaerőpiacon a megjelenés sokszor kimondatlan, mégis döntő elvárás: az álláspályázatokhoz gyakran kötelező a fotó, a külső... Teljes cikk
A szakértők szerint a mesterséges intelligencia eddig még nem szüntette meg a belépő szintű állásokat, de hatalmas tehetséghiányt okozhat, amelyet... Teljes cikk
A magyar vezetői munkaerőpiac éles versenybe fordult: miközben kevesebb a nyitott felsővezetői pozíció, egyre több tapasztalt szakember jelenik meg... Teljes cikk
- Top 10 hiba az szja-bevallásnál: akár pénzt is bukhatunk 1 hete
- LinkedIn: álomállásból kiberveszély? Így csalnak a toborzók 1 hete
- Túl a sablonokon – Europass, az álláskeresők online partnere 1 hete
- Két cégnél is nagy növekedés, az Aldinál egy éve csökken a létszám 2 hete
- Hiába az AI és a pöpec rendszer: zsákutca a munkaerő-felvétel, ha ez hiányzik 2 hete
- A titkos fegyver, ami átalakítja a toborzást: ismerd meg az ATS-t 2 hete
- Brutális verseny az EU-s állásokért: 60 ezer jelentkező, alig 750 biztos munkahely 1 hónapja
- Maldív-szigetek és extra fizetés – Babót új tanítóját így csábítják 1 hónapja
- Az álláskeresők aránya Magyarországon 2025 szeptemberében - grafikon 1 hónapja
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 2 hónapja
- A HR-washing - avagy a kicsírázott babzsákfotel 2 hónapja



Nehezen fellelhető szakemberek vagy vezetők toborzásával, fejvadászattal és személyzeti kérdésekkel kapcsolatban válaszoló szakértőnk:
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben