Ezeken a területeken lehet a legjobban keresni gyakornokként
Idén az értékesítés, a pénzügy, az üzemeltetés, a HR és a logisztika területén kínálják a vállalatok a legmagasabb jövedelmeket a gyakornoki állásokra pályázó munkavállalóknak - közölte saját adatai alapján a Munkahelyeink.hu.
Ezeken a területeken a fizetett gyakornoki pozíciókban átlagosan nettó 107 000 és 196 000 forint közötti sávban vannak a fizetések.
A szakmai gyakorlat felbecsülhetetlen értékű lépcsőfokká vált a felsőfokú tanulmányaikat végző hallgatók és a fiatal szakemberek életében. Ezek a lehetőségek szakmai tapasztalatot, gyakorlati tudást és képességfejlesztést ígérnek, valamint lehetőséget nyújtanak az adott iparági működésének megismerésére - mondta Costin Tudor, a Munkahelyeink.hu vezérigazgatója.
A portál összegyűjtötte az adatbázisában szereplő tíz legjobban fizető munkakört, amelyek között a nettó átlagfizetéseket tekintve
- a menedzsment áll az élen 461 ezer forinttal,
- a középmezőnyben a marketing és a HR található 289 ezer forinttal,
- a tizedik helyet pedig az adminisztráció, üzemeltetés foglalja el 232 ezer forinttal.
A Munkhahelyeink.hu platform Magyarországon kívül egyebek mellett jelen van Romániában, Lengyelországban, Csehországban, Bulgáriában, Görögországban, Ukrajnában, Moldovában és Algériában, illetve az Egyesült Arab Emírségekben. A vállalat 1 millió felhasználóval az egyik legnagyobb munkavállalói és munkáltatói platform a kelet-közép-európai (CEE), valamint a közel-keleti és észak-afrikai (MENA) régióban.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A magyar cégek összességében kismértékű létszámnövekedést terveznek 2025 harmadik negyedévére: ebben az időszakban a hazai munkáltatók 28... Teljes cikk
Izland forradalmi lépést tett: a négynapos munkahét nemcsak megvalósult, hanem társadalmi és gazdasági sikertörténetté vált. A 36 órás hét ma... Teljes cikk
A vállalati juttatások világában egyre nagyobb teret nyernek azok a megoldások, amelyek egyszerre támogatják a munkavállalók jólétét és segítik a... Teljes cikk
- Kutatói fizetésemelés jön – elhúzódó per és ingatlanvita után 5 napja
- Ennyi pénz kellene a nyugodt élethez Magyarországon 5 napja
- 100 millió dolláros fizetés egyetlen AI-szakembernek? Zuckerberg személyesen indult hajtóvadászatra 5 napja
- 600 ezer forintos ösztöndíjjal jön az új doktori elitképzés 1 hete
- Mutatjuk, hol vesznek fel és hol építenek le - friss adatok a magyar munkaerőpiacról 2 hete
- Egymilliós fizetések a magyar munkaerőpiacon: mutatjuk, hol éri meg dolgozni 2 hete
- Ezek a legnagyobb kihívások a hazai vállalkozások számára 2 hete
- Fizetés nélküli szabadság 2 hete
- Ebben az országban használják a legtöbben az AI-t a HR területén 2 hete
- 5-ből 3 munkáltató szerint a soft skill-ek fontosabbak, mint valaha 2 hete
- "Három állás kell, hogy túléljek!" – hová vezet hosszú távon az új munkahelyi valóság? 3 hete