kapubanner for mobile

Folytatódik a sztrájk az Utasellátónál

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A VDSzSz Szolidaritás szerdán is folytatni kívánja a sztrájkot a MÁV-Start Utasellátó Központjánál. A vasutas szakszervezet kedden késő este az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a munkabeszüntetés augusztus 29-én 23 órától augusztus 30-án 23 óra 59 percig tart - írja az MTI.

A közlemény szerint a kollektív munkaügyi vita augusztus 29-i fordulója is eredménytelenül zárult, ezért döntött a VDSzSz Szolidaritás utasellátó alapszervezete az újabb sztrájkfelhívásról.

A vasutas szakszervezet eredetileg kedden 8 órától 23 óráig hirdetett sztrájkot, ami érinti az étkező, háló és fekvőhelyes vasúti járműveket. A szakszervezet azt követeli, hogy a munkáltató álljon el létszámcsökkentési elképzeléseitől a MÁV-Start Utasellátó Központnál, és adjon magyarázatot arra, hogyan lett a korábban nyereséges vállalkozásból veszteséget termelő egység.

A MÁV kedden azt közölte, hogy a nemzetközi vonatok délig, majd délután is a tervezett háló, fekvő és étkező kocsikkal indultak el.

MTI
  • 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek