HR kontrolling
Az emberi erőforrás terület meghatározó funkciója, menedzsment eszköz.
A HR kontrolling működtetése során a HR terület szakemberei feladatai nemcsak a javadalmazással kapcsolatos adatok (terv-tényadatok) elemzésére, visszamérésére terjed ki, hanem képes a munkavállalókkal kapcsolatos összes költségek (képzés, toborzás, kiválasztás, működési költségek, stb.) összegyűjtésére, elemzésére, a felsővezetők részére a munkavállalókkal kapcsolatos döntések meghozatalához prognózisok készítésére.
A klasszikus kérdések, amikor kontrollingról van szó:
- Mit érdemes mérni?
- Mit lehet mérni?
- Hogyan lehet mérni?
A HR kontrollingot lehet mérni különböző módszerekkel, amelyek a mérés céljától, tárgyától, időtartamától, forrásától, mértékétől stb. függenek. A mérési módszerek közé tartoznak például a következők:
- A kérdőívek, amelyek a munkavállalók véleményét, elégedettségét, elvárásait, igényeit, motivációját, elkötelezettségét stb. gyűjtik.
- Az interjúk, amelyek a munkavállalók tapasztalatait, érzéseit, problémáit, javaslatait, célokat, eredményeket stb. szereznek.
- A tesztek, amelyek a munkavállalók képességeit, kompetenciáit, személyiségét, attitűdjét, értékeit stb. mérnek.
- A megfigyelés, amely a munkavállalók munkavégzését, viselkedését, kommunikációját, együttműködését, konfliktuskezelését stb. követi nyomon.
- A dokumentumok, amelyek a munkavállalók teljesítményét, jutalmazását, fejlesztését, karrierjét, munkaszerződését, munkaidő nyilvántartását, betegszabadságát, felmondását stb. rögzítik.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Gazdaságilag nem aktívak azok, akik nem sorolhatók sem a foglalkoztatottak, sem a munkanélküliek csoportjába. Teljes cikk
A munkanélkülieknek a gazdaságilag aktív népességen belüli aránya. Teljes cikk
A gazdaságilag aktívak aránya a népességen belül azt mutatja meg, hogy a népesség hány százaléka vesz részt a munkaerőpiacon, azaz a... Teljes cikk
- Fókuszban a külföldi munkavállalók alkalmazása 1 hónapja
- Ezek a foglalkoztatók nem jelentették be dolgozóikat 1 hónapja
- Védett korú munkavállaló kimaradhat a leépítésből? 2 hónapja
- Felmérés: A DEI programok csökkentése hatással van a nők munkahelyi viselkedésére és karrierterveire 2 hónapja
- Mikor kell megkapnom a fizetésemet és a papírjaimat a munkaviszony megszűnése után? 3 hónapja
- Ezek a munkaadók nem jelentették be dolgozóikat - itt a friss lista 3 hónapja
- Pótszabadságot kaphatnak a magzatukat elvesztő anyák 3 hónapja
- A nők foglalkoztatási rátájának változása az EU tagállamaiban 3 hónapja
- Külföldi munkavállalók bejelentése - változó szabályok, fontos tudnivalók 3 hónapja
- Idén is díjazták a 40 év feletti női szakembereket 4 hónapja
- Ilyen hatása lehet az anyák szja-mentességének az álláspiacra 4 hónapja