Jelentősen visszaesett a vizsgázók száma - egyre nagyobb bajban vannak a nyelviskolák
A nyelvvizsgamentesség és a járvány is negatívan érintette a hazai nyelviskolákat.
"Nyilván a koronavírus is betett a vizsgázószámnak, mivel a felvételi időszak általában a legnépszerűbb, 2020-ban pedig pont május-júniusban nem lehetett vizsgákat tenni. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy tavaly szeptemberig közel 110 ezer friss diplomát állítottak ki az egyetemek a nyelvvizsgamentesség miatt. Illetve azt is ki kell emelni, hogy az utóbbi években folyamatosan csökkent a vizsgázók száma, erre csak rátett egy lapáttal a jelenlegi helyzet” - mondja a portálnak Rozgonyi Zoltán a Nyelvtudásért Egyesület elnöke. A szakember szerint a nyelvvizsgaközpontok idén a tavalyi szint környékére tervezik a nyelvvizsgaszámokat, esetleg kicsivel lehet magasabb a számuk a 2020-ashoz képest. Rozgonyi Zoltán úgy látja, hogy az elmúlt 3 évben jellemző folyamatos csökkenést nem lehet majd megállítani.
Az online megtartható nyelvvizsgák lehetőségével csak kevés iskola tudott élni, ráadásul ez a vizsgaforma mérhetetlenül költséges is, A szakember elmondta: egy nagyobb központban egy átlagos vizsganapon 1500-an vizsgáznak hagyományosan, és 200-250-an online.
„A központnak a 200 online vizsgázó kiszolgálása mennyiségében szinte azonos munkabefektetést igényel, mint az 1500 hagyományosan vizsgázóé, tehát a feladatmennyisége megduplázódott. Ehhez jön hozzá, hogy az online vizsgáztatásban olyan személyzetre van szükség, akik egészen más felkészültségűek, mint a sok éve bejáratott hagyományos vizsgáztatás személyzete” - mondta.
A nyelviskolákat a járvány és a nyelvvizsgakötelezettség ideiglenes eltörlése érintette leginkább negatívan. Rozgonyi Zoltán szerint a kisebb nyelvvizsgaközpontok működése erősen függ a fenntartótól. A szakmai részvevők szerint szakmailag megalapozott rendszerre és hosszú távú oktatáspolitikai döntésekre lenne szükség.
Eduline
fotó: pexels
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Magyarország első mesterséges intelligencia ipari tanszéke, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék öt év után tovább bővül. Az ELTE és a... Teljes cikk
A Diákhitel2 és a Képzési Hitel továbbra is kamatmentesen igényelhetők. Teljes cikk
A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA... Teljes cikk
- Fogyatékossággal élő nyelvtanulóknak nyit utat az International House és a Skilly 12 hónapja
- Vannak tanárok, akik csak most kapták meg a járvány miatt járó táppénz-kiegészítést 13 hónapja
- Nyelvvizsga-mentesség 1 éve
- Nyelvvizsga 1 éve
- Brutálisan visszaesett a nyelvvizsgázók száma 1 éve
- Magasabb összegben igényelhető vissza az első sikeres nyelvvizsga díja 1 éve
- 2024-től emelkedik a nyelvvizsga-támogatás összege 2 éve
- A COVID-19 jelentős veszteségeket okozhat a cégeknek, amelyek azonban elkerülhetőek vagy csökkenthetőek lehetnek 2 éve
- A nyelvvizsgázó fiatalok számának alakulása Magyarországon 2 éve
- Még pár napig módosítható a felvételi sorrend 2 éve
- Felmérés: alapelvárás lett a rugalmas munkaidő, sokakat frusztrál a munkahelyi technika minősége 2 éve