Még mindig munkaerőhiány van a vendéglátásban
A Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetség elnöke szerint nem elegendő a bérek rendezése a vendéglátóiparban, az nem állítja meg az elvándorlást - számol be róla a HírTV Reggeli Járat című műsora.
Gál Pál Zoltán azt is elmondta, hogy sok esetben a külföldre költözők nem is tudnak a vendéglátásban elhelyezkedni, így jobban járnának ha itthon találnának munkát. "A hazacsábításukra vannak már kísérletek, nem is teljesen eredménytelenül. Bizonyos minőségi magasabb éttermek arról számoltak be, hogy sikeresen sikerült Londonból illetve Ausztriából hazacsábítani" -
Köszönjük!
Amennyiben nem kívánja vagy tudja kikapcsolni a hirdetésblokkoló rendszert, akkor is elérheti oldalunkat, de a felhasználói élmény sérülhet.
Köszönjük együttműködését.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A kis- és középvállalatok számára egyszerűsítést jelent a vállalati fenntarthatósági átvilágításról szóló uniós irányelv, a CS3D aktuális... Teljes cikk
Öt százalékon stagnált az általános munkanélküliség a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban februárban, ami... Teljes cikk
Nem javul a hatékonyság viszont tovább csökkent a munkahelyi elköteleződés. Mindössze a munkavállalók ötöde elkötelezett világszerte, és bár a... Teljes cikk
- Munkaerőhiányra válasz? Több százezer bevándorló kaphat munkavállalási engedélyt 2 hete
- Minden nyolcadik magyar orvos külföldön dolgozik, és nem csak a pénz miatt 3 hete
- Így változhat a 3%-os hitel a külföldi magyaroknak 1 hónapja
- NAV: nő a felszolgálási díjként kifizethető összeg az éttermekben 2 hónapja
- Brutális verseny az EU-s állásokért: 60 ezer jelentkező, alig 750 biztos munkahely 3 hónapja
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 3 hónapja
- Amikor a rutin veszélyessé válik: bor helyett fertőtlenítőszert öntött a pultos 3 hónapja
- 15–20 ezer dolgozó hiányzik a vendéglátásból – bajban a magyar éttermek 3 hónapja
- Elkészült a Vendéglátóipari Vállalkozási Kisokos 3 hónapja
- Adókedvezmény, bértámogatás, hitel: kormányzati csomag a vendéglátásnak 3 hónapja
- A külföldi dolgozók száma és változása nemzetgazdasági áganként - grafikon 4 hónapja

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?