Meghaladta a 25 százalékot az infláció, az élelmiszerek 44 százalékkal drágultak
25,7 százalékkal haladták meg az árak 20023 januárjában az egy évvel korábbi értékeket. 2022-ben éves szinten 14,5 százalék volt az infláció - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataiból.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Így alakultak a járási szintű bruttó átlagkeresetek a 2025 január-szeptemberi időszakban a KSH adatai szerint. Teljes cikk
A KSH november 19-én, a Nemzetközi Férfinap alkalmából kiadott tájékoztatójában az EU tagállamaiban élő gyermekes és gyermek nélküli nők és... Teljes cikk
Így változtak a KSH adatai szerint az átlagkeresetek Magyarországon 2005 és 2025 január-szeptembere között. Teljes cikk
- Nyugdíj: novemberben pótlás, decemberben tényleges emelés lesz 3 hónapja
- Lassult az infláció az OECD-ben 4 hónapja
- "Ennek is örülni kell" - kiderült, mennyivel emelkedik a minimálbér 4 hónapja
- Nagy Márton jövőt épít, Varga Mihály inflációval küzd – kettős kép a magyar gazdaságról 4 hónapja
- Nyugdíjasutalvány és extra kuponok – erre kell figyelni, hogy ne vesszen el a pénz! 4 hónapja
- Nyugdíjas-élelmiszerutalvány: ezt kell tenni, ha a kézbesítés sikertelen 6 hónapja
- Nem csak a nyugdíjasok kapnának élelmiszer-utalványt 6 hónapja
- Lassult az éves infláció májusban az OECD-ben 6 hónapja
- Nagy Márton 13 százalékos minimálbér-emelést jelentett be, szólt a nyugdíjakról is 9 hónapja
- Vitályos Eszter: a kormány garantálja az inflációkövető nyugdíjemelést 9 hónapja
- Czomba Sándor: az inflációval van baj, mert elviheti a béremelkedés javát 9 hónapja


Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja