Megszűnt a pozícióm, nem vesznek vissza gyed után
Gyed után szeretnék visszatérni korábbi pozíciómba, de arra hivatkoznak, hogy megszűnt a pozícióm, mert mikor eljöttem, mást fölvettek helyettem. Ez jogos? Fölajánlottak más munkakört, persze jóval kevesebb fizetéssel. Vagy másik munkahelyet, mert a szerződésben váltakozó munkahely van írva, de 11 éve ezen a munkahelyen vagyok. Ezek jogosak?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
A jelenlegi munka törvénykönyve (új Mt.) tiltja a változó munkahely kikötését. Az új Mt. hatálybalépése előtt kötött munkaszerződésben meghatározott változó munkavégzési helyet az új Mt. szerint úgy kell tekinteni, mintha a felek azt a helyet jelölték volna meg a munkavégzés helyeként, ahol a munkavállaló munkáját szokás szerint végzi. A munkavégzési hely megváltoztatásához a felek közös megegyezése szerinti munkaszerződés módosítás szükséges.
Arra a kérdésre azonban, hogy jogszerűen járt-e el a munkáltató a másik munkavégzési hely felajánlása során, csupán a munkaszerződés erre vonatkozó rendelkezéseinek ismeretében lehet választ adni.
Megjegyezzük, hogy a válaszadás során egyéb, a kérdésben kifejezetten nem említett körülményeket nem vettünk figyelembe.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László. Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Andirkó Balázs István LL.M. ügyvéd válaszol. Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ. A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus segít. HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot. Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol. Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Cserép Zoltán öngondoskodási szakértő válaszolja meg. Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg. Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet. Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol. HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Cégünknél éves munkaidőkeretben, 12 órás 4 műszakos rendben dolgozóknál a betegszabadság miatt utólag elveszik az év elején meghatározott... Teljes cikk
Nagy fokú munkahelyi stressz és kimerülés miatt a háziorvosom táppénzre vett (60%). Korábban jelentkeztem egy felnőttképzési tanfolyamra, a... Teljes cikk
A munkahelyem a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény hatálya alá tartozó minisztérium. Egy dolgozó 2020. október 1-jétől... Teljes cikk
- Hét pályakezdő fiatal nő munkaerőpiaci indulását segíti a Waberer’s 4 napja
- Nők a munkában: sokat javítottunk, de Izland még messze van 1 hete
- A legtöbb munkáltató nem áll készen a menopauza-megfelelési határidőre 1 hete
- Így áll most a munkanélküliség Európában – a fiatalok helyzete továbbra is nehéz 1 hete
- Czomba Sándor: indul a Lakhatási és Utazási támogatás 2026 2 hete
- Szakszervezet alakult a Samsungnál – egyre több dolgozó csatlakozik a gödi botrány után 2 hete
- KSH: így változtak a gyermekes nők foglalkoztatási mutatói 2 hete
- A meglepő igazság: Miért jelennek meg szülők a Z generáció állásinterjúin? 2 hete
- Több a munkanélküli, kevesebben dolgoznak – kijöttek a friss KSH-adatok 2 hete
- A kecskeméti Mercedes-gyár munkavállalóinak száma elérte az ötezret 2 hete
- Egy fizetőkártya, amely a valódi céges közösségépítés eszköze 3 hete

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben