"Népmozgalommá vált" a tehetségek felkutatása
A kontinensen elsőként európai tehetségközpont nyílhat jövőre Budapesten. A Magyar Géniusz Integrált Tehetségsegítő Program segítségével az elmúlt két évben 26 ezer tehetséget sikerült felfedezni Magyarországon, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács elnöke szerint "a program népmozgalommá vált" - írja az MTI nyomán a hirado.hu.
Az elnök beszámolt arról is, hogy két év alatt több mint 26 ezer tehetséget sikerült felfedezni az országban a Magyar Géniusz Integrált Tehetségsegítő Program segítségével, amelyet az Európai Unió is támogat. Terveik között említette, hogy tehetséggondozó táborokat indítanak, ahol 2012 végéig 20 ezer gyermek vehet majd részt a foglalkozásokon, valamint azt, hogy az ország 33 leghátrányosabb helyzetű kistérségének legalább egyharmadában úgynevezett tehetségpontokat hozzanak létre.
Csermely szerint a géniusz program mára "népmozgalommá vált, kétszázezer embert érint jelenleg", kiterjed a Kárpát-medence csaknem egészére; mintegy ezer civil szervezettel és hozzávetőleg ugyanennyi oktatási intézménnyel állnak kapcsolatban, amelyek helyi szinten tehetségpontokat alkotnak. Mint mondta, pedagógusok több tízezres közössége jött létre a tehetségprogram keretében, ők tehetséggondozási képzéseken vettek részt.
Bajor Péter, a Magyar Géniusz Program projektmenedzsere, a Nemzeti Tehetségpont igazgatója kiemelte: céljuk a tehetséggondozásban dolgozó szakemberek segítése, illetve a tehetségesek hálózatba gyűjtése; 630 tehetségpontjuk van, ezek tíz százaléka határon túli. Ezek a civil összefogások a saját civil alapítványi vagy oktatási intézményeikben gondozzák a tehetségeket. Kitért arra, hogy tehetségnapokat, konferenciákat is szerveznek, ahol "megmutathatják magukat a tehetségek". Ezeken az alkalmakon mentorukkal együtt lépnek fel, és bemutathatják tevékenységi területüket.
A majdani tehetséggondozók képzésük során szaktárgyi, módszertani, pszichológiai és pedagógia ismereteket sajátíthatnak el. Öt felsőoktatási intézmény posztgraduális képzést is indított a témában, így a pedagógusok tíz százalékát már elérték. A tanfolyamokon megtanulják a tanárok azt is, hogy "tehetségsegítő attitűdre van szükség" - jegyezte meg.
MTI/hirado.hu
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
2500 Z generációs megkérdezésével készült átfogó kutatás a mostani huszonévesek munkavállalói attitűdjéről, motivációjáról, elképzeléseiről. Teljes cikk
Egy kutatás szerint a vállalatok ma már nem csupán szakmai tudást, hanem egyre inkább speciális személyes készségeket és kompetenciákat keresnek a... Teljes cikk
A jövő nemcsak azoké, akik tudnak kódolni, hanem azoké is, akik mernek kérdezni, gondolkodni és újat alkotni. Mégis, a magyar lányok többsége ma... Teljes cikk
- Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács 3 hete
- A mentorprogram, mint a sikeres beilleszkedés kulcsa 4 hete
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 1 hónapja
- HR Tehetségek 2025: Bakos Dóra 1 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 1 hónapja
- Gyors, egyszerűen elérhető munkaerő: szerb munkavállalók a magyar munkaerőpiacon 1 hónapja
- A budapesti álláskeresők száma és változása 2024 és 2025 között 2 hónapja
- Az álláskeresők számának változása a fővárosban - grafikon 2 hónapja
- VOSZ MultiMentor: program, amely összeköti a magyar cégeket a multinacionális vállalatokkal 2 hónapja
- Indul a Demján Sándor 1+1 program második üteme 2 hónapja
- Rekord az első héten: tarol a fix 3 százalékos vállalkozói hitel 3 hónapja

A tudás törvényei: a megértés kulcsa