Temetési segély
Egy hozzátartozó halála nagyon komoly érzelmi terhet jelenthet. A lelki megpróbáltatáson túl pedig jelentős anyagi költség is egy temetés megszervezése a család számára. Ehhez adhat segítséget a munkáltató, temetési segély formájában.
Temetési segélyt nem kötelező adnia munkáltatónak, így azt juttatásként saját hatáskörében önkéntesen nyújthatja munkavállalóinak. A munkáltató szabályzatban rendelkezhet erről a segélyről, esetleg kollektív szerződés tartalmazhat ilyen rendelkezéseket. A támogatás kifizetésének módjáról, az alkalmazandó eljárásrendről (például, hogy milyen dokumentumokat szükséges kitölteni és csatolni) szintén az említett szabályzatból, kollektív szerződésből érdemes tájékozódni.
A juttatás adómentes, amennyiben az elhunyt házastársának vagy egyenes ági rokonának juttatja a munkáltató, összege pedig nem meghatározott. Tehát a juttatás összege után sem a munkáltatónak, sem a munkavállalónak nem keletkezik adó- és járulékfizetési kötelezettsége.
Ezen túlmenően az önkormányzatok biztosíthatnak temetési segélyt, amely szociális alapon járhat, a családban egy főre jutó jövedelem összege alapján. Érdemes a lehetőségekről a területileg illetékes önkormányzatnál érdeklődni. Általában egy dokumentm kitöltésére és a halotti anyakönyvi kivonat másolatára van szükség, valamint csatolni kell a temetésről szóló számlákat és a családtagok jövedelemigazolását. A támogatási összeg egyes információk szerint leggyakrabban a helyben szokásos legolcsóbb temetési költség 10-20%-a.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Ha valaki úgy dönt, hogy külföldiként Magyarországon szeretne gazdasági tevékenységet végezni, számtalan lehetőség közül választhat ennek... Teljes cikk
A mesterséges intelligencia számos etikai, jogi kérdést vet fel, és a kérdések, de főleg a válaszok, még fontosabbak a HR érzékeny világában.... Teljes cikk
A munkáltatóknak három lehetősége van. Az Alkotmánybíróság nemrégiben egy fontos döntést hozott a Munka Törvénykönyve kapcsán, a munkakörükre... Teljes cikk
- Befektetés az egészségbe: amikor a mozgás és a mentális jóllét a munkáltatónak is megtérül 3 hete
- Lázár János szerint 53 ezer ember "szarból épít várat nap mint nap" 3 hete
- Csökkentheti-e a segély, a gyed vagy a gyes a nyugdíjat? Itt a válasz 4 hete
- Kultúra utalvány 2025: maximuma, felhasználása és formai kellékek 4 hete
- Sportbelépő adózása és juttatása 2025-ben: részletes útmutató 1 hónapja
- Fontos határidőre figyelmeztet a SZÉP Kártyával kapcsolatban a juttatási szakértő 1 hónapja
- Jutalom, bónusz, prémium - összefoglaló, amit ezekről a plusz juttatásokról tudni kell 3 hónapja
- SZÉP-kártya jár kilépés előtti időszakra? 3 hónapja
- Álláskeresési járadék 4 hónapja
- Meghalt a Ráckevén elgázolt postás 4 hónapja
- Juttatás a javából: ötévente plusz egy hónap fizetett szabadságot kapnak a munkatársak 5 hónapja