Titok, ami nem is titok: Így gondoskodhat egy vállalat munkavállalói jövőjéről!
Hogyan mutathatja ki manapság egy munkáltató, akár a szavakon túl, hogy igazán elkötelezett a munkavállalói jövője iránt? Egy kompetitív piacon nehéz olyan megoldást találni, ami különleges, és ami kézzelfogható megoldást kínál a dolgozók számára. A nyugdíjpénztári hozzájárulással, mint juttatási formával a munkáltató segíti a munkavállalót az időskori öngondoskodásban, nem csak a jelenére, de a jövőjére is gondol ezáltal, mely biztonságérzetet ad neki.
Az öngondoskodásra való ösztönzés nem csupán a munkavállalók pénzügyi életét érinti, hanem az általános jólétüket is szolgálja. Az önkéntes nyugdíjpénztárak lehetőséget teremtenek arra, hogy a munkavállalók tudatosan tervezzék meg jövőjüket, ezáltal növelve biztonságérzetüket az időskori évek során.
Az OTP Nyugdíjpénztár tapasztalatai szerint az öngondoskodáshoz kapcsolódó pozitív asszociációk közé tartozik az önállóság, a jó közérzet, az optimizmus és az önbecsülés. Ahogy a munkavállalók számára is elengedhetetlen, hogy céljaik elérése, anyagi biztonságuk és a jó közérzetük érdekében fix bérük mellé nyugdíjpénztári támogatásban részesüljenek, ugyanolyan fontos a munkáltatói oldalról is kiemelni a támogatás jelentőségét. A nyugdíjpénztári hozzájárulások révén a munkáltató kiemelkedő munkavállalói előnyöket nyújt, ami segít a tehetséges szakemberek megtartásában és új tehetségek vonzásában. A versenyképes juttatások és a hosszú távú biztonságérzet pedig a vállalat hűségét és stabilitását erősíti meg a munkaerőpiacon. Ezáltal a munkáltató nem csupán a jelenlegi, hanem a jövőbeli munkaerőpiaci kihívásokra is felkészül, és biztosítja, hogy alkalmazottai számára ne csak a munkahelyi siker, hanem a nyugodt és biztos jövő is garantált legyen.
Valóban motiváló erő az alanyi jogú nyugdíjpénztári hozzájárulás? Az alábbi videóban egyik partnerünket kérdeztük arról, hogy milyen hatással volt a munkavállalók motiváltságára a hozzájárulás, miért ajánlják más vállalatok számára is, és hogyan történik a bevezetése?
A tartalmat támogatta az OTP Nyugdíjpénztár.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A vendéglátás és turizmus évek óta komoly munkaerő-piaci nehézségekkel küzd. Az elöregedő társadalom miatt általánosságban jellemző szűkülő... Teljes cikk
Egy olyan régióban, ahol a stabilitás stratégiai előnnyé vált, a bérszámfejtés már nem csupán háttérfunkció — hanem a bizalom alapja. Teljes cikk
AI, generációk, mentális egészség. Sok téma szorongatja a HR-t. Nagy az igény olyan külső szakértőkre, akik friss szemmel és rugalmas... Teljes cikk
- Nézz be, így néz ki az AutoWallis új irodája 2 hónapja
- A nő, aki megmutatta: az álommelót nem megtalálni, hanem kitalálni kell 2 hónapja
- Az időskori magány ellen fog össze az OTP Nyugdíjpénztár és az Önkéntes Központ Alapítvány 2 hónapja
- Digitális HR: UX tervezés a munkáltatói márka szolgálatában 3 hónapja
- Felmérés: ez adja a legnagyobb biztonságérzetet a magyar fiataloknak 3 hónapja
- Employer Branding Award 2025: Új kategóriák, szoros határidők! 4 hónapja
- A magyarok harmada hónapról hónapra él – főleg az idősek vannak bajban 4 hónapja
- Élj túl, mint egy nyugdíjas! - Hogy él meg átlagnyugdíjból egy fiatal? 4 hónapja
- Több a női nyugdíjas, mint a férfi, de kevesebb juttatást kapnak 5 hónapja
- Magyar szakember is bekerült a világ legjobb munkahelyeit értékelő zsűribe 5 hónapja
- Hogyan bizonyítsa a HR a saját jelentőségét? 6 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja