Otthonfelújítási program: 400 ezer nyugdíjas is pályázhat
Elindult a Vidéki otthonfelújítási program nyugdíjasokra kiterjesztésének társadalmi egyeztetése - jelentette be Palóc André, a Nemzetgazdasági Minisztérium szóvivője a kormany.hu-ra csütörtökön feltöltött videóban.
Közölte: a programban hárommillió forint igényelhető utólagos elszámolással otthonfelújításra, energetikai vagy egyéb korszerűsítésekre.
A programban részt vevő 400 ezer család mellett várhatóan több mint 400 ezer nyugdíjas is pályázhat
- tette hozzá.
Palóc André közölte: az ötezer lakosúnál kisebb településeken érhető el a lehetőség, és mintegy hatmillió forintos kedvezményes hitel is hozzáférhető az előfinanszírozással.
A magyar kormány új, 21 pontos gazdaságpolitikai akciótervének egyik alappillére a megfizethető lakhatás, ennek része a Vidéki otthonfelújítás program, amely újabb lépés a megfizethető lakhatás irányába 2025-ben - mondta a szóvivő.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Három szakaszban összesen 3,42 milliárd forint hazai és európai uniós forrás jut a fogyatékossággal élők munkatapasztalat-szerzésének... Teljes cikk
A kisgyermeknevelő-képzésekben résztvevők 2026-ban is igényelhetnek ösztöndíj-támogatást - hívta fel a figyelmet a Magyar Államkincstár (MÁK)... Teljes cikk
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozások már pályázhatnak a "KKV kapacitásbővítő támogatás 3.0" programra, mellyel közel 2,5 millió forintos... Teljes cikk
- Diákok figyelem! Egymilliót ér most egy jó ötlet 2 hete
- Több milliárdos támogatás nyílik meg: új program indul a fogyatékossággal élőknek 2 hete
- Lezárult a "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" program 3 hete
- Ösztöndíjjal erősítik a bölcsődék szakember-utánpótlását 2026-ban is 3 hete
- Ekkor utalják a 13. és a 14. havi nyugdíjat 3 hete
- Ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 4 hete
- Újabb ötmilliárd forintot fordítanak az agrárszakképzési centrumok fejlesztésére 1 hónapja
- Hogyan időzíthető optimálisan a Nők40 igénylése 2026-ban? 2 hónapja
- Aggasztó adatok - Már a fiatalok sem hisznek a magyar nyugdíjban? 2 hónapja
- Sokan követik el ezt a hibát a 13. és 14. havi nyugdíjjal 2 hónapja
- 10 milliárd forintos uniós program indul az alacsony végzettségű álláskeresők támogatására 2 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben