logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Archívum
mobile logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
publikálva: 2017.05.16 - 8 éve
linkamelinda

Célkeresztben az idegen nyelvű állásinterjúk

Nyelvtudást igénylő munkakörök esetében elengedhetetlen felmérni a jelölt nyelvtudásának szintjét. Először is rántsuk le a leplet az álláshirdetésekben szereplő megnevezésekről, melyek szerint folyékony/kommunikációs/tárgyalá

Nyelvtudást igénylő munkakörök esetében elengedhetetlen felmérni a jelölt nyelvtudásának szintjét. Először is rántsuk le a leplet az álláshirdetésekben szereplő megnevezésekről, melyek szerint folyékony/kommunikációs/tárgyalási szintű stb. nyelvtudás szükséges. Mit is jelentenek ezek?

A nyelvtudás szintjét 3 szinten tudjuk megállapítani:

  • alapszint: tanultuk az adott nyelvet, de sosem használtuk, alapvető szavakat megértünk, de nem tudunk összefüggően beszélni
  • középszint: kommunikációs szint vagy társalgási szint- általános témákban összefüggően tudunk beszélni, meg tudjuk értetni magunkat
  • felsőfok: tárgyalási szint- adott szakterületen profin kommunikálunk, szakmailag is meg tudjuk értetni magunkat, képesek vagyunk idegen nyelven önállóan prezentálni, külföldi partnerekkel tárgyalni

Attól függően, hogy milyen szintet várnak el tőlünk, különböző mélységű interjúkérdésekre számíthatunk. Alapszintű nyelvtudást nem gyakran szoktak feltérképezni, legfeljebb feleletválasztós írásbeli teszttel. Ami viszont gyakoribb az a közép és felsőfokú nyelvtudást igénylő munkakörök felmérései. Nézzük tehát ezeket!

Középfokú nyelvtudást igénylő munkaköröknél számíthatunk általános bemutatkozásra, hétköznapi rutinunkat érintő kérdésekre. Például: Beszéljünk magunkról néhány mondatban! Hol dolgoztunk korábban? Mivel foglalkozunk jelenleg? Miért választottuk ezt a szakmát? Miből áll egy napunk? Hol dolgozunk most? Mik a legfontosabb feladataink a munkahelyünkön? Mit szeretnénk elérni a jövőben? Mi a hobbink? Mi tetszene a megpályázott munkakörben?

Tanács: ha nem vagyunk aktív nyelvhasználók, érdemes az interjú előtt felkészülni. Dolgozzuk ki az általános kérdésekre adható válaszainkat, gondoljuk át, hogy mire mit válaszolnánk! Ha van olyan ismerősünk, aki aktívan beszéli a nyelvet, kérjük a segítségét, akár egy gyorstalpalóban, néhány kérdést szituáció- szerűen próbáljunk el!

Felsőfokú nyelvtudást igénylő munkaköröknél kifejezetten szakmai jellegű kérdésekkel találkozhatunk. Egy- egy speciális témában elmélyült, egészen részletekig elemző beszélgetés is kialakulhat. Például: Mutassuk be egy általunk elért nagyobb eredményt! Hogyan értük el? Milyen eszközöket használtunk? Milyen nehézségek adódtak? Hogyan oldottuk meg azt?

                Tanács: mivel ezen a szinten már nem a rutintalanság dominál, inkább az átgondoltság az, amire felhívnám a figyelmet. Nagyon fontos hogy összefüggő, kerek válaszokat adjunk a kérdéseinkre. Itt is segítség lehet, ha otthon felkészülünk a lehetséges kérdésekre, magunkban átgondoljuk a válaszainkat.

Amennyiben további segítségre van szükséged a témában, keress bizalommal!

 

Linka Melinda

Adecco

[email protected]

Címkék:
linkamelinda

A szerző összes bejegyzése
Bejegyzések, amik még érdekelhetnek
2025-06-30 07:46:15
KvantHumanisztika Kurzus 2
2025-06-27 22:06:40
Belülről nem megy? Mit tud az Interim HR, amit más nem?
2025-06-26 11:21:13
Haladékot kapnak a cégek az ESG követelések teljesítésére
Karrierépítő

...egy blog a HR Blogon...

A blog összes bejegyzése
Hirdetés
A szerkesztő ajánlja
  • 2024-04-02 16:03:10 | Kaló István

    Informatikusok Magyarországon: Alkalmazott vagy Vállalkozó? - Fókuszban az IT Contracting

Cimkefelhő
hr coaching álláskeresés karrier e-learning vezetés motiváció munkavállaló állásinterjú vezető munkáltató toborzas állás elearning Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda önéletrajz Scotwork tárgyalás Munka Törvénykönyve tárgyalástechnika stressz munka coach Dr. Kocsis Ildikó Linkedin felmondás képzés kiválasztás scotwork szervezetfejlesztés vezetőfejlesztés változás érthető jog tippek online tanulás tanulás profitárgyaló szabadság önismeret siker tárgyalásikészség-fejlesztás
Widget Image

Főszerkesztő: Karácsony Zoltán

E-mail : zoltan.karacsony kukac hrportal.hu

Felelős kiadó: Markovics András

A HR Blog.hu kiadója a HR Portal.hu

A szerkesztőség címe: 1135 Budapest, Petneházy u. 55. I./7.

Telefon: +36 (1) 781 75 96

Gépház

Blogger bejelentkezés

Blogger regisztráció

Adatvédelem

Kiadónk további kiadványai

hrportal.hu

munkaugyi.hu

hrclub.hu

allasportal.hu

edenkert.hu

haziallat.hu