A második világháború óta nem volt ennyi fiatal munkanélküli
A második világháború befejezése óta a legmagasabbra nőtt világszerte a munkanélküliség a 15-24 éves korosztályban - tette közzé csütörtökön a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet(ILO).
Az ILO szerint a tendencia jövőre folytatódik annak ellenére, hogy számos országban beindult a gazdasági fellendülés. A legrosszabb helyzetben a fejlődő országok fiataljai vannak, de szép számmal akad állástalan az Európai Unióban, az Egyesült Államokban, és az EU-n kívüli volt szocialista országokban.
A fejlett ipari országokban például minden eddiginél több, 17,7 százalék volt a fiatal munkanélküliek aránya. Számuk 4,6 százalékkal emelkedett 2008-hoz képest.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A PwC amerikai vezetése egyértelművé tette: a mesterséges intelligencia használata nem választás, hanem alapelvárás a dolgozók számára. Teljes cikk
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban átlagosan 5 százalék volt a munkanélküliség januárban, megegyezett a... Teljes cikk
A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk
- Workation: a fiatalok már nem akarnak választani a munka és a nyaralás közt 2 hete
- Mit várnak a fiatalok a diákmunkától 2026-ban? 3 hete
- Szociális segélyek, járadékok 3 hete
- Megette az AI a junior pozíciókat? Mi lesz a pályakezdőkkel? 1 hónapja
- A meglepő igazság: Miért jelennek meg szülők a Z generáció állásinterjúin? 1 hónapja
- Több a munkanélküli, kevesebben dolgoznak – kijöttek a friss KSH-adatok 1 hónapja
- Nem csak a Z generáció problémája - Az egész ellátórendszerre hatással lehet, hogy a fiatalok nehezen jutnak lakáshoz 3 hónapja
- Mire költik a fiatalok a munkáshitelt? 3 hónapja
- Észrevétlen fordulat: az AI ismét munkát ad a pályakezdőknek 4 hónapja
- Generációs feszültségekről számolnak be a fiatal dolgozók - Sokan már az első évben felmondanának 4 hónapja
- Rekordmélyponton a kezdő fizetések: már a top cégek sem adnak többet a fiataloknak 5 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?