A szakképző intézmények is elkezdték a maszkok gyártását
Jelenleg 15 centrumban készítenek maszkot szakoktatók, diákok és önkéntesek bevonásával.
A minisztérium textil szájmaszkok gyártására kérte a szükséges eszközökkel, szaktudással rendelkező szakképző intézményeit. A végzős vagy felnőttoktatásban részt vevő tanulók, ha a megfelelő gépek birtokában ezt otthoni körülmények között vállalni tudják, gyakorlatként maszkokat állíthatnak elő. A kezdeményezéshez gyakorlati oktatás keretén belül olyanok is csatlakozhatnak, akik a tömegközlekedés igénybevétele nélkül el tudnak jutni a tanműhelyekbe varrni.
Jelenleg 15 centrumban készülnek védőmaszkok szakoktatók, diákok és önkéntesek bevonásával, elsősorban otthon vagy kiscsoportokban, az elővigyázatossági intézkedések fokozott betartásával. Több iskolában zajlik az előkészítés és az alapanyagok beszerzése, a Karcagi, Pécsi, Székesfehérvári, Szerencsi és Váci Szakképzési Centrum már megnyitotta tanműhelyeit erre a célra. Az elsődleges cél a helyi, települési igények kiszolgálása, az adott város vagy térség kórházainak, szociális intézményeinek, idősotthonainak ellátása.
Az összefogás jegyében a minisztérium felkarolta és a fenntartásában lévő szakképzési intézmények figyelmébe ajánlotta a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum kezdeményezését. A javaslat szerint az intézmények felkeresik azokat a nyugdíjas kollégákat, akiknek fokozott veszélyeztetettségük miatt nem tanácsos otthonról kimozdulniuk. Felmérik a segítségnyújtásra vonatkozó igényüket, és ha szükségesnek bizonyul, akár a rendelkezésükre álló szolgálati járművek használatával, elvégzik helyettük a bevásárlást vagy gyógyszerkiváltást. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium minden kezdeményezést bátorít a szakképzésben is, amely a járvány elleni védekezést erősíti, a kockázatoknak jobban kitett idősek segítését szolgálja.
MTI
- 2023.04.28Vezetői Best Practice Fórum VEZETŐI ÉS SZERVEZETI KOMMUNIKÁCIÓ, MOTIVÁCIÓ A fórum célja a vezetői legjobb gyakorlatok megosztása
Részletek
Jegyek
- 2023.05.10Foglalkoztatás 3.0 Nyissunk együtt a munkaerőpiac új lehetőségei felé! Hogyan lehet sikeres a 3. országból történő toborzás? Milyen munkaerőpiaci problémákat orvosolhatunk vele? Mekkora erőforrást és pénzt igényel a folyamat? Hogyan érdemes belevágni? A HR Portal és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által közösen szervezett Foglalkoztatás 3.0 konferenciának fókuszában az Mt. 2022, év végi EU-s jogharmonizációja, valamint a 3. országbeli munkavállalók foglalkoztatása áll.
Részletek
Jegyek
- 2023.05.18Lean Konferencia Lean és digitális transzformáció Lean, energiahatékonyság, folyamatfejlesztés.
Részletek
Jegyek
Montenegróban a bárokat sem tudják kinyitni a munkaerőhiány miatt. Teljes cikk
Jász-Nagykun-Szolnok, Fejér és Zala vármegyékben jelentősen romlott a nyugdíjasok helyzete. Teljes cikk
A Belügyminisztérium államtitkára szerint a törvénnyel a köznevelés eredményességét és színvonalát akarják javítani. A szakszervezetek... Teljes cikk
- Újabb béremelésre számíthatnak a szakképzésben dolgozók 4 hete
- Pölöskei Gáborné: a szakképzés biztosítja a minőségi munkaerőt 1 hónapja
- Csaknem 30 milliárd forintot osztanak szét a járvány alatt dolgozó egészségügyisek között 2 hónapja
- A visszaszámlálás elkezdődött: eddig lehet jelentkezni a szakképzésbe idén 2 hónapja
- Januártól emelkedik a szakképzésben oktatók bére 4 hónapja
- Ők lettek a WorldSkills 2022 szakképzési világverseny magyar csapatának díjazottjai 4 hónapja
- Nemzetközi karrierhez segítheti a tanulókat a Wienerberger különleges oktatóterme 4 hónapja
- Vis maior a koronavírus-járvány - a kockázatot nem a bérlőnek kell viselnie 6 hónapja
- Óriási problémákat okoz a munkaerőpiacon a poszt-Covid 8 hónapja
- Áttörést hozott a Covid a cégek IT-fejlesztésében 8 hónapja
- Facebookon bírálta a kormányt a tanárnő, ezért el sem kezdhetett dolgozni új munkahelyén 8 hónapja