A vállalkozók fele hosszabb futamidőt akarna

A nemzetközi átlagot jóval meghaladó mértékben tárgyalnák újra hitelszerződéseiket a hazai vállalatok, közel felük szeretne hosszabb futamidőt és csökkentett kamatszintet elérni az EY Nemzetközi Tőkebizalmi Barométerének magyar adatai szerint.

A válságot követően a bankok világszerte szigorú feltételek elé állítják ügyfeleiket a megváltozott kockázati és árazási preferenciák, valamint a kiszámíthatatlan piac következtében, a pénzintézetek inkább rövidebb futamidejű hiteleket nyújtanak ügyfeleiknek.

A felmérésben 1600 vállalati döntéshozót kérdeztek meg a világ 50 országából, köztük Magyarországról. A felmérés célja az, hogy az elhúzódó piaci bizonytalanság idején mérhetővé tegye a vállalati bizalom alakulását.

A magyar válaszadók 44 százaléka ezzel párhuzamosan újratárgyalná a hitelszerződését, több mint a fele meghosszabbítaná rövid lejáratú hitelét, 18 százalék pedig a kamatszintet csökkentené. Nemzetközi szinten is jelentős a restrukturálási szándék, 29 százalék élne ezzel a lehetőséggel.

A válaszadók 32 százaléka növelné hitelállományát, és ezzel egy időben indítana új beruházásokat. A középtávú elgondolásokban szerepel az új földrajzi piacok feltérképezése, valamint az innováció és a kutatás-fejlesztés, mint a növekedés egyik hajtóereje.

A megkérdezettek 66 százaléka cégük finanszírozásának elsődleges forrásaként a hitelt jelölték meg a következő 1 év távlatában. Nemzetközi válaszadók leginkább saját működésből finanszírozzák vállalataikat, és csupán 30 százalékuk támaszkodik a hitelekre, derül ki a Tőkebizalmi Barométerből.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk

Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását

Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk

A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat

Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk