A világ egyik legmodernebb hadiüzeme épül Zalaegerszegen
60 milliárd forintos beruházással a világ egyik legmodernebb hadiüzeme épül fel Zalaegerszegen. A termelés 2023-ban kezdődik, és a gyár a beszállítókkal együtt mintegy 500 embert foglalkoztat majd.
A gyártóüzem mintegy 60 milliárd forint beruházásból épül meg, a tesztpálya területe pedig 20 hektár lesz. A termelés 2023-ban indul, és a világ egyik legmodernebb hadiüzeme a beszállítókkal együtt mintegy 500 embert foglalkoztat majd. A gyártáson kívül fejleszteni is fognak.

A zalaegerszegi vegyesvállalat jelentősége az, hogy a magyar haderőfejlesztési program legnagyobb értékű beszerzése révén a Magyar Honvédséget az új üzemben készülő harcjárművekkel látják el - közölte Palkovics László.
Szerinte 2020 első felének tapasztalatai alapján okkal számíthatunk arra, hogy a német vállalatok az eddigieknél is jobban keresik a közép-európai lehetőségeket. A német világmárkák a beszerzési láncok lerövidítése érdekében szorosabbra fűzhetik magyarországi kapcsolataikat.
A ZalaZone mellett így nemzetközi szinten is jelentős ipari-innovációs bázis épül, ami bővíti a tesztpálya szolgáltatási kínálatát, erősíti a hazai ipart és a magyar vállalkozások beszállítási lehetőségeit. Zalaegerszeg és a térség a magyar gazdaság talpraállításának motorja lehet.
Benkő Tibor honvédelmi miniszter szerint ez a program nemcsak a technikai eszközök megvásárlásáról szól, hanem a hadiipar megteremtéséről, a kutatás-fejlesztés, a foglalkoztatás biztosításáról is. A harcjárművek beszerzésével 17 éves lemaradást pótolnak a magyar katonák, mert a honvédségnek 2003-ig voltak páncélozott szállító harcjárművei, de azokat akkor kivonták az önjáró lövegekkel együtt, most ezt kell újra megteremteni.
A végül Zalaegerszegre került harcjárműgyártásért több ország állt sorba. Ugyanakkor nem ez az első hadiipari gyár az országban, a versenytársak szerint is hasonlóan magas szintű a Kiskunfélegyházán elindított fegyvergyártás.
A hadiipar vonzza magával az egyéb kutatási-fejlesztési területeket, más iparágak is számtalan technológiai fejlesztést innen vesznek át - hívta fel a figyelmet Maróth Gáspár, a Miniszterelnökség védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztosa.
A Rheinmetallnak ez lesz a 142. gyártóüzeme, ami a védelmi iparban a legkorszerűbb lesz. Olyan elektronikákat tartalmazó platformokat gyártanak, amelyekben meghatározó a mesterséges intelligencia, a digitális és a robottechnika - mondta Armin Papperger, a Rehintemall AG igazgatótanácsának elnöke.