Árvíz sújtotta településeknek segített az Adecco
Az Adecco nemzetközi személyzeti tanácsadó cég azonnali segélyként ásványvízzel és fertőtlenítőszerekkel támogatta az észak-keleti régió három leginkább árvíz sújtotta települését: Felsőzsolcát, Edelényt és Szendrőt.
A helyiek amit tudtak, megtettek a védekezésben, most azonban arról kell gondoskodni, miképpen lehet a károkat helyreállítani. A pontos összegzést nehezíti, hogy a lassú apadás miatt, csak folyamatában, az árapály után veszik észre az ott lakók, ha házuk megsüllyedt, vagy a falak megrepedeztek.
A feladatok jelenlegi nagyobbik részét tehát egyre inkább a helyreállítás - ezen belül a szivattyúzás - és a fertőtlenítés, illetve, ahol már lehetséges, a homokzsákok begyűjtése adja. A helyiek jelzése szerint a fertőtlenítőszerből elkél a segítség és mivel szabadban dolgoznak, a zárt palackos üdítők, ásványvizek is megkönnyítik a munkájukat.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Háromszáz új, kifejezetten magas képzettséget igénylő munkahelyet teremt Szegeden a német Rheinmetall beruházása, amely ahhoz is hozzájárul, hogy... Teljes cikk
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
- Kreditponttal és EFOTT jeggyel toboroznak egyetemistákat az árvízi védekezéshez 1 éve
- Félezer vízügyi szakember érkezik az árvízvédelembe 1 éve
- Eljött a quitfluencerek kora 3 éve
- 6 trend, ami 2022-ben alakítja a munka világát 4 éve
- Rosszul fut a Manpower szekere 9 éve
- Hogyan történik a pince helyes szellőztetése? 11 éve
- Pengeélen táncolva - Költségkalkuláció létszámleépítés esetén 20 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa