Átmenetileg csökkenti létszámát az EPCOS Kft. Szombathelyen
Nem készül csoportos létszámcsökkentésre az elektronikai alkatrészeket gyártó szombathelyi EPCOS Kft. A gazdasági környezet változásai miatt átmenetileg kisebb létszámváltoztatásokra kényszerülnek, ám ezt kezelni tudják a bevezetett létszámstoppal, nyugdíjazásokkal, szabadságolásokkal - mondta az MTI érdeklődésére pénteken Takács Balázs, az EPCOS Kft. ügyvezető igazgatója.
Takács Balázs az általa több hónapon át végrehajtandó "kisebb létszámkiigazításnak" nevezett intézkedést egyértelműen a piaci viszonyok változásával indokolta, de szavai szerint ez remélhetően csak átmeneti jellegű és semmiképp sem érinti az EPCOS szombathelyi fejlesztési terveit.
Az elektronikai alkatrészeket gyártó cég, amely a TDK-EPC csoport tagja, idén márciusban jelentette be, hogy Szombathelyen felépít egy több mint 3700 négyzetméter alapterületű új gyártócsarnokot, ahol elektrolit kondenzátorokat fognak gyártani, amelyeket megújuló energiát hasznosító szélkerekekbe és napkollektor rendszerekbe építenek be.
A 960 millió forint értékű fejlesztéshez az EPCOS 260 millió forintos vissza nem térítendő támogatást nyert el a Regionális Fejlesztési Operatív Program ipartelepítési támogatási programjának keretében kiírt pályázaton. A támogatási szerződés aláírásakor az EPCOS vezetése arról szólt, hogy a fejlesztésnek köszönhetően a létszámot 200 fővel megemelik, egy több éves beruházási terv keretében pedig összesen 4,5 milliárd forint értékű fejlesztést hajtanak végre Szombathelyen.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
- Hogyan alakul a gyermek utáni pótszabadság GYES ideje alatt született második gyermek esetén? 2 hónapja
- Nem közeli hozzátartozó halála esetén, jár a temetési szabadság? 2 hónapja
- Közös megegyezésnél jár a felmondási idő vagy annak megváltása? 2 hónapja
- Mit tehetek, ha a munkáltatóm nem hajlandó aláírni a határozatlan idejű munkaviszonyom megszüntetését? 4 hónapja
- "Utálom ezt a bértáblát" – Takács Péter szerint változhat az orvosok fizetése, ha nyer a Fidesz 5 hónapja
- Hogyan férhet össze, ha szombaton dolgozunk, de október 24-én meg szabadságot írnak elő? 5 hónapja
- Rigó Csaba Balázs: az AI versenyképességi tényező 5 hónapja
- 44 ezer diák kezdi a tanévet a szakképzésben – új tudásközpontok épülnek 6 hónapja
- Jubileumi jutalom: mikor esedékes valójában, és mi alapján számítják 7 hónapja
- Heti 1 órában dolgozónak mennyi szabadság jár? 7 hónapja
- Hova fordulhatok, ha a munkaviszony megszűnt, de nem kapok meg semmilyen dokumentumot? 7 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben