Az alkalmazottak ötleteivel spórolnak a cégek
Százmillió eurós nagyságrendben érnek el megtakarítást német óriáscégek az alkalmazottaktól származó ötletek megvalósításával.
Az ötletmenedzsment módszerét alkalmazzák egyebek között a Boschnál, a Daimlernél, a BMW-nél és a Volkswagennél is. Az utóbbinál 2012 első félévében 60 millió eurót takarítottak meg, 2011-ben pedig 100 millióval csökkentették a költségeket a beérkezett 32.600 javaslat alapján.
A BMW-nél tavaly minden korábbinál többet, 77,9 milliót spóroltak az alkalmazottak ötleteivel, a Daimlernél pedig 68 millió eurót, további 17 millió euró megtakarítást pedig szétosztottak a munkatársak között. A Boschnál 2011-ben 47 millió megtakarítást hozott a dolgozói leleményesség, az ötleteket összesen 9 millió euróval jutalmazták.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Bővíti munkavállalói létszámát a közelmúltban megvásárolt makói gyáregységében a fenntartható alumíniumcsomagolásokat világszerte gyártó... Teljes cikk
Az új vezérigazgató érkezése után újabb költségcsökkentési hullám indul a Disney-nél: akár ezer dolgozótól is megválhat a médiavállalat,... Teljes cikk
A múlt héten már komoly fennakadásokat okozó sztrájkok után hétfőn és kedden is folytatódik a munkabeszüntetés a Lufthansa-csoportnál: ezúttal a... Teljes cikk
- 22 ezer állás kerülhet veszélybe a Boschnál 2 hónapja
- Diákok figyelem! Egymilliót ér most egy jó ötlet 3 hónapja
- Vége lehet a klasszikus 8 órás munkanapnak Németországban – vajon jó ötlet? 3 hónapja
- Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg szomszédunkban a Bosch 5 hónapja
- Új ügyvezető igazgató a Bosch miskolci gyáránál 6 hónapja
- Több ezer munkavállalóját rúgja ki Európa legnagyobb légitársasága 7 hónapja
- Körülbelül 13 000 munkahelyet szüntet meg a Bosch 8 hónapja
- Ne szimfóniát komponáljon, hanem teregesse ki a ruhát az AI 8 hónapja
- Egy ország, két világ – elképesztő különbségek a német bérekben 9 hónapja
- Álláspara Németországban: munkahelyek tízezrei veszélyben 9 hónapja
- Elég volt a beteg dolgozókból – vizitdíjat követelnek a munkaadók 9 hónapja

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?