kapubanner for mobile
Megjelent: 11 hónapja

Az Egyesült Királyságban minden nyolcadik fiatal nem dolgozik vagy nem tanul

A legtöbb fiatal szerint a képzettség hiánya és az alacsony bérek miatt nehéz munkát találni, emellett minden harmadik fiatal úgy érzi, mentális betegségben szenved.

A Youth Futures Foundation új jelentése szerint az Egyesült Királyságban a többi OECD-országhoz képest lassabb javulás tapasztalható az oktatásban, foglalkoztatásban vagy képzésben nem részesülő fiatalok számának csökkentésében – írja a HR  News.

Az új adatokat és kutatásokat felvonultató jelentés húsz év OECD-adatainak elemzését tartalmazza, és megállapítja, hogy 2002 óta az országok átlagosan 25%-kal csökkentették a NEET-arányt (nem dolgozó és nem is tanulók aránya) míg az Egyesült Királyságban ez az arány 19%.

Mindez az ONS legfrissebb adatai szerint az Egyesült Királyságban továbbra is magas a NEET-arány: jelenleg 872 000 16-24 éves fiatal nem dolgozik, nem tanul, nem végez képzést. Ez közel negyedmillióval több fiatal (228 000 fővel), mint három évvel ezelőtt, amikor a NEET-arány a legalacsonyabb, 9,5% volt.

A jelentés 2500 fiatal megkérdezésével készült, akik közül ötből hárman (62%) úgy vélik, hogy nehezebb lett munkát találni, mint tíz évvel ezelőtt. Tízből négyen (44%) azt mondják, hogy a képzettség hiánya a legnagyobb akadálya a munkaerőpiacra való belépésnek, majd közel ugyanennyien az alacsony béreket jelölték meg a belépőszintű állásokban.

A fiatalok a mentális egészséget is nagy kihívásnak tekintik mind a munkába állás, mind a munkahelyi előrehaladás szempontjából. A fiatalok egyharmada (31%) állítja, hogy mentális betegségben szenved, és közülük tízből közel kilenc (85%) úgy véli, hogy az állapotuk befolyásolja a munkakeresést vagy a szakmai környezetben való boldogulást. A már dolgozó fiatalok több mint kétötöde (44%) úgy véli, hogy mentális egészségi állapota akadályozza a szakmai előmenetelét.

A tanulószerződéses gyakorlati képzések a megoldás részét képezik az Egyesült Királyság NEET-problémájának kezelésében

A jelentés szerint a fiatalok körében a szakmai gyakorlatok széles körű támogatást élveznek, és közel kétharmaduk (65%) úgy véli, hogy a tanulószerződéses gyakorlati képzés jó út a munkaerőpiacra való bejutáshoz. 

 

HR News

 

  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Több menedzser lesz a Starbucks kávézóiban

A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk

Rekordon a munkával való elégedettség Amerikában, de nem a fiatalok körében

Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk

Egyre több vállalat megy csődbe ebben a szomszédos országunkban

A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk