Az európai zöld pártok közös célja a munkanélküliség elleni küzdelem
Az európai zöld pártok egyik közös célja, hogy felvegyék a küzdelmet a munkanélküliség, különösen az ifjúsági munkanélküliség ellen - mondta , az Európai Zöldpárt európai bizottsági elnökjelöltje az LMP szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján.
A politikus azt is kiemelte, ahhoz, hogy a fiatalok érdekében létrehozott úgynevezett ifjúsági garanciaprogram működjön a teljes európai gazdaságot zölddé, innovatívvá, kreatívvá és fenntarthatóvá kell tenni. A program lényege, hogy minden 25 év alatti fiatal továbbképzésen vehessen részt vagy elhelyezkedhessen a tanulmányai befejezését követő 4 hónapon belül.
Szél Bernadett a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy a magyar fiatalok 15 százaléka nem rendelkezik állással, nem is tanul, ráadásul az érintettek száma három év alatt három százalékkal nőtt. A kormány felelősségét hangsúlyozó társelnök azt mondta, hogy a kabinet leépíti a munkaügy és a közoktatás rendszerét. Fiatalok tömegei idő előtt, képesítés nélkül hagyják el az iskolapadot, sokan külföldre mennek, sokan pedig közmunkások lesznek - közölte.
Az LMP kiáll az ifjúsági garancia program mellett, de amíg a kormány nem változtat az oktatási rendszer egészén és nem állítja meg a munkaügyi rendszer leépítését, addig nem várható javulás - hangsúlyozta a párt társelnöke.
Az LMP elképzeléseit sorolva többek között arról beszélt, hogy a felsőoktatás minden magyar fiatal előtt tárja ki kapuit, alakítsák át a szakképzést és dolgozzanak ki egy mobilitási programot, amelyik segíti a fiatalok közelkerülését a munkahelyükhöz. A helyi gazdaság és a vidék népességmegtartó erejének erősítése garanciát adhatna arra, hogy az emberek helyben találjanak munkát - tette hozzá.
Meszerics Tamás az LMP EP listavezetője azt mondta, lehetőség van arra, hogy "Közép-Európa legsikeresebb zöld pártja", amelyik kétszer egymás után bekerült a magyar parlamentbe az EP-be is bejut.
Az ifjúsági garancia programot is a zöld frakció kezdeményezte az EP-ben és sikerült elérniük, hogy az átíveljen a pártcsaládokon és az európai parlament többsége támogathatónak tartsa - hívta fel a figyelmet. Azt mondta, hogy az ügyben szükség lesz egy monitoring rendszerre is, mert önmagában a program nem ad tökéletes biztosítékot arra, hogy működni fog.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Donald Trump szerint a választást megnyerő Magyar Péter „jó ember”, aki várhatóan jól vezeti majd Magyarországot. Az amerikai elnök egy... Teljes cikk
A Sajóbábonyban, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében működő SPL Europe Kft. dolgozói éhségsztrájkra készülnek, miután hónapok óta nem kaptak... Teljes cikk
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az... Teljes cikk
- Politikai nyomás a munkahelyen? Ezért válik a kampány veszélyessé a vezetőnek 3 hete
- Így tudnak szavazni azok, akik dolgozni fognak a választás napján 1 hónapja
- LIWO Group néven folytatja tevékenységét a B+N Csoport 2 hónapja
- Alulról a negyedik helyen áll a magyar minimálbér az EU-ban - mutatjuk a számokat 2 hónapja
- Brutális verseny az EU-s állásokért: 60 ezer jelentkező, alig 750 biztos munkahely 2 hónapja
- Véres küzdelem egy állásért - Oscar-jelölt mozifilm mutat görbe tükröt a munkaerőpiacnak 3 hónapja
- 180 ezer forinttal nőhet Orbán Viktor fizetése, Kövér László majdnem hatmilliót kereshet márciustól - Így nő a képviselők bére 4 hónapja
- Így lépnének fel az EP-képviselők a munkahelyek algoritmikus irányításával szemben 4 hónapja
- Így változik a vállalati fenntarthatósági jelentéstétel és az átvilágítás 4 hónapja
- Meddig szólhat bele az EU a tagállamok béreibe? - fontos ítélet született 6 hónapja
- Nincsenek nők és kisebbségek, csak fehér férfiak - ilyen lenne a munka világa? 6 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?