Egyeztetnének Orbán Viktorral a közszféra szakszervezetei is
A közszféra szakszervezeteit tömörítő Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) is szeretne tárgyalni Orbán Viktorral - ezt Varga László, a SZEF elnöke írta a miniszterelnöknek címzett nyílt levelében azt követően, hogy a kormányfő kedden a munka világát érintő aktuális kérdésekről egyeztetett Gaskó Istvánnal, a LIGA elnökével.
A SZEF elnöke levelében idézi Orbán Viktort, aki kedden azt mondta: ha a Ligával találkozik, tudja, "hogy nem egy másik párttal, vagy külföldiek zsoldjában álló szervezettel tárgyal". Erre reagálva a szakszervezeti vezető kiemeli: a SZEF, - amely az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács egyetlen reprezentatív szövetsége - egyetlen tagszakszervezete sem áll hazai pártok vagy külföldiek zsoldjában.
Varga László a levélben hangsúlyozta: a konföderáció mindig is megkülönböztetett jelentőségűnek tartotta a mindenkori kormánnyal és annak vezetőivel folytatott tanácskozásokat, mert az általuk képviselt munkavállalók olyan területeken dolgoznak, - például közoktatás, kultúra, egészségügy, közigazgatás, rendvédelem, szociális terület -, amelyek nemcsak általában függenek a parlamenti és kormányzati döntésektől, hanem a mindenkori kormány munkáltatója is az ott dolgozóknak.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A továbbtanulásnál a választás súlyát az elmúlt években jelentősen megnövelte a mesterséges intelligencia (AI) gyors térnyerése, amely alapjaiban... Teljes cikk
Az ügyészség csalás és lopás elkövetésével vádolta meg a férfit. Teljes cikk
- A legmagasabbra jutó magyar üzleti vezető: íme Kapitány István karrierje 3 hete
- Váltás a Prohuman élén, ő az új vezérigazgató 1 hónapja
- Táppénz alatt kirúghatnak? 1 hónapja
- MI és az AI: a munka nem vész el csak átalakul? A magyarok egyelőre csak katasztrófaturisták? 1 hónapja
- Betegség miatt elvehetik a pihenőnapokat? 1 hónapja
- Táppénz alatt járhatok hétvégén tanfolyamra? 1 hónapja
- 180 ezer forinttal nőhet Orbán Viktor fizetése, Kövér László majdnem hatmilliót kereshet márciustól - Így nő a képviselők bére 1 hónapja
- Hogyan alakul a gyermek utáni pótszabadság GYES ideje alatt született második gyermek esetén? 2 hónapja
- Nem közeli hozzátartozó halála esetén, jár a temetési szabadság? 2 hónapja
- Közös megegyezésnél jár a felmondási idő vagy annak megváltása? 2 hónapja
- Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan 3 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig