Erzsébet-utalvány: kizárják a multikat
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) szerint az Erzsébet-utalványt kezelő Nemzeti Üdülési Alapítvány egyetlen nemzetközi kereskedelmi lánccal sem folytatott érdemi tárgyalásokat, egyeztetéseket az utalványok elfogadásáról.
Az utalványt elfogadó helyeknek szerződniük kell az alapítvánnyal ahhoz, hogy a beváltott utalvány ellenértékét megkapják. "Bizonyára nehéz elképzelni, hogy a nemzetközi élelmiszer kereskedelmi láncok ne keresték volna meg az Alapítványt, de ott vagy elzárkóztak bármiféle kapcsolatfelvételtől, vagy lehetetlen feltételeket támasztottak az elfogadóhelyi lehetőségekről" - áll a közleményben.
Az OKSZ saját információra hivatkozva azt írja, hogy "az Alapítvány szándékosan (feltehetően utasításra) zárkózik el az érdemi tárgyalásoktól a nemzetközi élelmiszerkereskedelmi láncokkal". A szövetség ezt sajnálatosnak nevezi, egyben rámutat, hogy a nemzetközi élelmiszeráruházak részesedése az élelmiszerköltekezésben 50 százalék (a legnagyobb három hazai üzletláncé 30 százalék), így a vásárlók egy része "pórul jár", ha esetleg nem tudja Erzsébet utalványát egy hipermarketben, vagy nemzetközi diszkontban beváltani.
Az OKSZ kedden megvizsgálta az elfogadóhelyek listáját, és azt tapasztalta, hogy több, véletlenszerűen kiválasztott nagyobb városban - például Budapesten, Debrecenben, Győrben, Miskolcon, Siófokon, Szegeden, Szekszárdon, Székesfehérváron, Szolnokon, Veszprémben, Zalaegerszegen - egyetlen nemzetközi élelmiszer áruház sem szerepel az elfogadóhelyek listáján.
A nemzetközi élelmiszerkereskedelmi áruházláncok pontosan dokumentálják tárgyalási kezdeményezéseiket és a kapott válaszokat. Mérlegelik azt a lehetőséget is, hogy megállapodás nélkül elfogadnak majd Erzsébet-utalványt, természetesen további lépésekre is felkészülnek - olvasható a szövetség közleményében.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön... Teljes cikk
Egyedi miniszteri döntéssel a MÁV-csoport fegyveres, biztonsági feladatot ellátó munkavállalói is hathavi többletjuttatást kapnak, a fegyverpénz... Teljes cikk
Megújult az adónaptár, az újítás révén az adónaptár már automatikusan megjeleníti, és akár más naptáralkalmazásokba is betölti a fontos... Teljes cikk
- Nem csak a nyugdíjasok kapnának élelmiszer-utalványt 10 hónapja
- Meddig lehet majd beváltani a nyugdíjasok 30 ezres utalványát? 10 hónapja
- Miért a nyugdíjasokon spórol a kormány? 11 hónapja
- Kultúra utalvány 2025: maximuma, felhasználása és formai kellékek 11 hónapja
- Rekordnövekedés a cafeteria utalványok forgalmában 11 hónapja
- Ősszel meglepetést kapnak a kormánytól a nyugdíjasok 11 hónapja
- Új pályázati lehetőség, hogy "2030-ra minden második magyar kkv innováljon" 1 éve
- Év végéhez közelítve jelentősen megugrott az utalványos jövedelemkiegészítés népszerűsége 1 éve
- Béren kívüli juttatásként adható utalványokkal trükköző cégvezetőket ítéltek el Kecskeméten 2 éve
- Egy kevéssé ismert eszköz a megtartásban: csekély értékű ajándék, évente akár háromszor 2 éve
- Kiaknázatlan lehetőség van a bérnél lényegesen kisebb költséggel adható utalványokban 2 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?