Finnországban lehet aludni a munkahelyen
A munkahelyi teljesítmény javítása és a dolgozók egészségmegőrzése érdekében munkaidőben történő alvást szorgalmaznak a finn szakszervezetek -írja a filantropikum.com.
“Nem könnyű napközben, a munkahelyen aludni, de szakember segítségével ez könnyebben megoldható, hiszen munkaidőben egy óra minivakációra küldenek mindenkit, hogy pihenni, feltöltődni tudjanak a dolgozók” - mondta Tiina Vainio tréner.
A szakszervezetek szerint egy 30 vagy 60 perces délutáni alvással növelhető a hatékonyság, ami végső soron a cégeknek jó. A hírek szerint Finnországban már egyre több cég érdeklődik a délutáni alvásprogram iránt.
filantropikum.com
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A fiatalkorút közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és minősített könnyű testi sértés vétségével vádolják. Teljes cikk
Akik tavaly kitöltötték az adóelőleg-nyilatkozatot, azoknak idén nem kellett újra nyilatkozniuk. Teljes cikk
Az elsőrendű vádlottat 10 hónap börtönbüntetésre ítélték 2 évi próbaidőre felfüggesztve, miután fogorvosi képesítés nélkül végzett beavatkozást. Teljes cikk
- 6 praktikus tanács a pihentetőbb alvásért 4 hónapja
- Meglepő fordulat: tévedtünk, miért okoz alvászavart a mobilozás 6 hónapja
- Óriási gazdasági veszteséget jelent a munkavállalók álmatlansága 10 hónapja
- Ilyen előnyökkel járhat, ha tudunk aludni munka közben 12 hónapja
- Hogyan válaszd ki a számodra legjobb matracot megfizethető áron? 13 hónapja
- Így érdemes támogatni a munkavállalót, hogy jobban figyeljen önmagára 1 éve
- Ezért jó a cégeknek, ha a dolgozó a munkahelyén szunyókál 1 éve
- Hozzuk a legjobb formánkat! Íme néhány étrend-kiegészítő, ami segít ebben! 1 éve
- Ez a generáció alszik a legrosszabbul a munkahelyi gondok miatt 1 éve
- Mi az állandó fáradtság oka? - itt a magyarázat és a segítség 1 éve
- Négyből három európai pilóta elaludt az elmúlt egy hónapban vezetés közben 2 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben