Gyanúsan kevesen beszélnek a családon belüli erőszakról Magyarországon
A magyarok kisebb problémának tartják a családon belüli erőszakot, mint az uniós átlag. A fizikai vagy szexuális erőszakot, a lelki terrort és a szabadság korlátozását kisebb súlyú cselekménynek érzik. Ugyanakkor nem bíznak sem a segélyvonalakban, sem az elkövetők rehabilitálásában - írja a Népszabadság.
Abban viszont már eltérnek a hazai eredmények az uniós átlagtól, hogy a válaszadók ismernek-e olyan valakit, aki elkövetett ilyen típusú erőszakot. Magyarországon a megkérdezettek mindössze 17 százaléka ismer ilyen embert, az uniós átlag 21 százalék.
Az, hogy kevesebben ismernek áldozatokat, nem jelenti azt, hogy nálunk ritkább a nők elleni erőszak - mondja Tóth Györgyi, a Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen Egyesület munkatársa a Népszabadságnak. Szerinte ahhoz, hogy valaki ismerjen bántalmazott nőket, az kell, hogy az áldozatok merjenek beszélni arról, ami történt velük, és tisztában legyenek azzal, hogy a bántalmazás nem egy párkapcsolat természetes része.
A családon belüli erőszak bagatellizálása erősen jellemző Magyarországon - mondja Tóth Györgyi. Szerinte az emberek jelentős része nem érti, hogy miért olyan nagy baj az, ha elcsattan egy pofon, pedig az otthoni erőszak nem ezt jelenti.
Hozzáteszi: amíg a kormányok hosszú évek óta figyelmen kívül hagynak több, a nők elleni erőszakkal kapcsolatos nemzetközi ajánlást, nem is várható, hogy a társadalom hozzáállása megváltozzon.
Népszabadság
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Cristiano Ronaldo egy robotkapus ellen tesztelte lövőerejét, miután Mark Rober, a NASA-mérnökből lett YouTube-sztár megépítette a villámgyors,... Teljes cikk
Határozatlan idejű sztrájkot hirdettek december 15-től a párizsi Louvre dolgozói, tiltakozásul a "romló munkakörülményeik" és az "elégtelen... Teljes cikk
A különböző forgácsoló szerszámok közül a keményfém fúrók kiemelkednek a tartósságukkal és precizitásukkal. A megfelelő fúró kiválasztása... Teljes cikk
- Több mint 250 dolgozóját mérgezte meg a HR-igazgató, aki a mai napig HR-esként dolgozik és nem vonták felelősségre 1 hónapja
- Veszélyben a magyarok: napi 8,5 óra munka, két órás ingázás, és az alvásunk rekordmélyponton 1 hónapja
- Elhunyt az egyik dolgozó, aki az ajkai erőműbalesetben sérült meg 2 hónapja
- Új kommunikációs vezető az Auchannál 3 hónapja
- Tudásra építve a létesítményüzemeltetésben – a B+N Csoport a képzésben látja a jövőt 3 hónapja
- Távozik az RTL-től Endrei-Kiss Judit HR vezérigazgató-helyettes 3 hónapja
- Börtönre ítélték a nőt, aki késsel támadt kolléganőjére és a főnökét is fenyegette 3 hónapja
- Kapaszkodjunk: Magyarország beelőzte a világátlagot vagyonosodásban 3 hónapja
- Brutálisan megverték a BKV női dolgozóját munka közben 3 hónapja
- Több mint 40 új munkatársat keres a Revolut Magyarországon 3 hónapja
- Súlyos munkavédelmi mulasztásokat tártak fel a Woltnál 3 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa